Хвилюєтеся, що потрібно скласти тестування з Історії України, а ви до неї не готувалися? Не проблема, стаття допоможе вам вибрати зручний спосіб підготовки до тесту.
Рік тому, я, як і ви, складав вступні випробування — зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Один з предметів, який я обрав була Історія України. Цей предмет склав на 194, і це допомогло мені вступити до ХНУРЕ. Саме тому, я з вами поділюся своїм досвідом і порадами.
Цьогоріч, під час війни, замість ЗНО з декількох предметів буде національний мультипредметний тест, який єдиний для всіх спеціальностей. Серед предметів наявна Історія України. Багато абітурієнтів, які хотіли вступати на технічні спеціальності засмучені, оскільки не готувалися до неї.
Проте не все так складно
- По-перше, вам не потрібно вчити історію від самого початку, тобто ніяких пітекантропів, князів та портретів ікон у вас не буде. Вам слід вивчити теми періоду «Історія України 1914 р.- початку XXI ст.», тобто з 20 по 32 теми чинної програми ЗНО з історії.
- По-друге, завдань вдвічі менше, лише на вибір однієї правильної відповіді та на відповідність.
- Вже є табличка переведення балів з Історії України. Можна зробити висновок, що «ціна» 1 тестового балу може бути як 1 рейтинговий бал, так і цілих 8.
- Проте не потрібно думати, що якщо ваш старший товариш торік вступив з балом 190, то ви не вступите зі 176. Оскільки й шкала переведення і сама специфіка відрізняються. Не слід накручувати себе, треба готуватися.
Вже доступна демоверсія НМТ
Мені вдалось пройти блок з історії на 33/35 (без попередньої підготовки), і ось які висновки можу зробити:
- Він майже не відрізняється від ЗНО, потрібно буде знайти й портрети, і пам’ятки архітектури, і основні терміни тощо.
- Як і у звичайному ЗНО, так і в НМТ, треба аналізувати. Аналізувати цитати, фотографії, навіть таблиці з даними. Цитат у тесті справді багато, з ними слід бути особливо уважними.
- В принципі завдання не складні, і на них багато часу не потрібно.
Як готуватися?
- Починайте готуватися зараз. Хоча тест не важкий, але необхідно опрацювати велику кількість матеріалів, тим паче якщо раніше не збиралися складати історію.
- Для початку визначте свій рівень: можете пройти демотест з історії, або ЗНО-2021 (частково). Це допоможе визначити теми в яких є найбільші прогалини, напишіть собі їх окремо. На них потрібно буде звернути більше уваги.
- Потрібно практикуватися. По-перше, так ви бачите, які питання можуть бути на теми, по-друге — навчаєтеся аналізувати карти, схеми, малюнки, цитати тощо.
- Часто, великі проблеми абітурієнти мають через свою неуважність. Тому читайте питання двічі, до кінця, перечитайте усі варіанти відповідей. Якщо це цитата — в ній буде декілька слів, або словосполучень, які прямо підказують відповідь. Виділяйте власні назви, дати. Картосхеми розглядайте детально, умовні знаки (наприклад, стрілочки, які вказують на те, як рухалось якесь військо) та, обов’язково, власні назви.
- Визначте, як ви будете готуватися:
- придбаєте курс з підготовки;
- по книжці;
- чи переглядаючи відео на Ютубі.
Наприклад, відеокурс «Історія України в історіях» містить відео з усіма темами, що вам потрібні. Ці відео прості та зрозумілі, однозначно рекомендую.
- Є деякі моменти, які 100% будуть у вашому тесті й можуть принести багато балів:
- Універсали Центральної Ради;
- Правління Скоропадського;
- Помаранчева революція, Революція Гідності;
- Шістдесятники, дисиденти;
- Голодомор, колективізація, великий терор;
- Криза періоду застою, розкрадання на підприємствах, корупція;
- Інстаграм акаунти також можуть допомогти у підготовці. Знайдіть ті, які вам найбільш до вподоби.
Отже, ні ЗНО, ні НМТ не такі страшні як їх малюють. Головне працювати, тренуватися, та не панікувати. Паніка то є ваш ворог.
До зустрічі в ХНУРЕ!
Максим Мороз