У пошуках практики з уподобаного напряму для майбутньої роботи, студенти шукають різні можливості для покращення своїх навичок. Одна з таких — це навчання в компанії. У статті розповімо з чого складається подібне навчання, на кого воно розраховане та як підготувати себе до нього.

     

      Чимала кількість ІТ-компаній України (та і світу, загалом) набирає співробітників не тільки з відкритих пропозицій, але і шляхом програм навчання. Для студентів це чудова можливість покращити, впорядкувати та «загартувати» свої навички.­

 

 

Для чого IT-компанії організовують навчання?

      З боку самих компаній навчання — це можливість знайти кандидатів, які зацікавлені у роботі, надати їм знання та навички саме за необхідними для компанії напрямами. У таких кандидатів буде більше шансу для отримання позиції в компанії та можливість побудувати кар’єру, бо під час навчання з людиною вже відбудеться знайомство, а її навички будуть «заточені» спеціально під специфіку потреб майбутньої роботи.

 

Для кого таке навчання корисно?

      Подібна активність розрахована на людей, яким до того, як отримати бажану позицію, необхідно підтягнути свої знання й набути необхідний практичний досвід. Але щодо студентів, то навчання буде корисне вам у таких випадках:

  • ви хочете отримати роботу, але для проходження співбесід на вакансію у вас не вистачає досвіду;
  • ви хочете глибше познайомитися з деяким напрямом та дізнатися, як відбувається праця на справжніх проєктах;
  • у вас немає чіткого уявлення того, який напрям вам подобається, та є бажання дізнатися, що точно це ваше покликання й до чого слід «придивитися».

 

Де шукати навчання в IT-компаніях студенту ХНУРЕ?

      Загалом новини про навчання завжди викладаються на сайтах компаній та у їх соціальних мережах.

      Як студенти, ми можемо користуватися привілеями з інформаційного простору, які надає університет: у телеграм-каналах «Студентський Сенат ХНУРЕ», «Профком студентів ХНУРЕ», «Студент ХНУРЭ», «CareerCenter Nure» викладаються новини, щодо навчання, стажування тощо.

      Вимоги до навичок та знань кандидата обов’язково викладають в оголошенні про набір на навчання.

 

 

Як відбувається навчання?

      То, як буде виглядати навчання, можна почитати в оголошенні про нього. Це може бути «кемп» з лекціями та домашніми завданнями, розробка проєкту під менторством, робота у групах. Зазвичай навчання буде розділятися на два напрями: теоретичний та практичний.

      Перед початком навчання необхідно подолати один чи кілька таких етапів:

  • надіслати резюме з переліком своїх навичок;
  • пройти HR співбесіду, щоб з кандидатом познайомились, розповіли основні аспекти навчання;
  • зробити тестове завдання за описаними критеріями;
  • пройти технічну співбесіду на оцінку наявних навичок. На цьому етапі можливо прийдеться розв'язувати задачі з програмування чи логіки або обґрунтовувати написане тестове завдання.

 

 

З чого складається перше враження від кандидата?

      На вступній співбесіді перед навчанням вже можна оцінити деякі якості людини:

  • пунктуальність та тайм менеджмент — чи може людина вчасно приєднатися до співбесіди у призначений час;
  • чесність — чи може людина підтвердити зазначені у резюме навички під час технічної співбесіди;
  • людяність, чемність, доброзичливість — як людина спілкується;
  • плани людини на майбутнє — які питання вона задає.

 

 

Як підготуватися

  • Якщо серце каже: «Так, нумо на практику», то для цього необхідно, по-перше, підготувати своє робоче місце. Зазвичай навчання відбувається в онлайн режимі, тож кращим другом стане особистий комп’ютер. Він має бути готовий для щоденної роботи: перевірте та оптимізуйте його, якщо треба.
  • По-друге, детально вивчіть вимоги до кандидатів. Перевірте, чи знаєте ви кожен пункт з вимог. Розробіть для себе план вивчення незнайомого матеріалу. Можна розробити «шпаргалку» для співбесіди та перечитувати теоретичні питання у вільну хвилинку.
  • Якщо необхідно, розробіть резюме, спираючись на вимоги до кандидатів. Обов’язково підкресліть усі свої сильні сторони.
  • Спробуйте знайти в інтернеті відео та задачі зі співбесід за обраним напрямом та підготуватися за ними.
  • Головне, морально домовтеся з собою, що задля вашого професійного росту ви готові приділяти практиці час. Вона може завершитися запрошенням на роботу, чи просто завершитись. Вирішите, що ви чекаєте від цього досвіду, яка ваша мета.

 

 

      Навчання у будь-якому разі допоможе покращити вже наявні навички та отримати багато нових. Звісно, це може бути не легким етапом, але, безумовно, корисним та цікавим.

 

Бажаю вам наснаги!

Стефні Огу