Яка гра була настільки гарною, що вбила власний жанр? Що дозволило їй стати найуспішнішою зі стратегій? І чому варто у неї зіграти навіть через майже п’ятнадцять років після виходу?

      Сьогодні ми розглянемо одну з ігор, які вийшли вже доволі давно, та все ще здатні вражати. У цій статті огляд ідеальної стратегії — Starcraft II.  

 

      Жанр RTS — стратегій, де події відбуваються не по кроках, а у реальному часі — зараз потрохи відійшов на другий план. Але ще десять років тому RTS були на гребені хвилі, і підняв їх на той гребінь саме другий «Старкрафт». Зроблена командою тоді ще фантастичної компанії Blizzard, гра була настільки гарна, що вбила жанр, у якому вийшла — ніяка RTS після другої частини «зоряного ремесла» не могла перевершити її у геймплеї й тому програвала в порівнянні, що призвело до вгасання жанру. 

 

Незрівнянне оточення

 

      Дія Starcraft 2 відбувається у далекому майбутньому в іншій частині галактики, де живуть три раси — террани (так називають людей, адже вони походять з Землі — Терри), подібні до мурав'їв зерги, якими керує загальний розум, та загадкові й дуже технологічно розвинені протосси. Всі три раси зовсім різні, і тому майже з першого їх контакту між ними спалахують війни. Саме про ті війни й розповідає серія Starcraft.  

 

 

      Кожна з трьох рас дуже відрізняється від інших по стилю гри й доступним можливостям. 

  • Зерги розповсюджуються, наче хвороба, і можуть дуже швидко вирощувати цілі армії. 
  • Террани тактично гнучкі та неперевершені в обороні.
  • Армія протоссів дорога, але вони мають сильні юніти з великою кількістю здоровʼя, міцними енергетичними щитами та надзвичайними здатностями.

      Всі вони різні, та всі збалансовані достатньо гарно, щоби навколо гри виникла професійна кіберспортивна ліга, призові фонди якої досягали сотень тисяч доларів. 

  

Мальовнича хроніка

 

      Сюжетна частина також рівномірно розподіляє увагу між усіма сторонами. Вона складається з трьох кампаній — по одній щодо кожної раси. 

 

 

(Ще доступне доповнення з мінікампанією «Nova: Covert Ops», проте воно опціональне.)

 

      У порівнянні з першою частиною, історія якої розповідала про складне протистояння трьох рас, сюжет другої став простіше і прямолінійніше. Проте це все ще красива історія з гарними CGI-роліками та харизматичними персонажами, що залишаться у ваших спогадах. До того ж залежно від ваших виборів у кампанії буде змінюватись і ваша армія, доступні юніти і їх спроможності. Але, хоча у компʼютерних іграх сюжет і важливий, та геймплей ще важливіше. І щодо геймплею кампанію StarCraft 2 можна назвати неперевершеною серед стратегій. 

 

 

Нетрафаретний досвід

 

      Сюжет дає можливості для появи завдань усіх видів. По ходу сюжету другої частини зустрінуться різноманітні місії: цілі їх різні та міняються від завдання до завдання.

      В одному завданнях треба провести евакуацію, а в інших — втримати контроль над орбітальною платформою. Десь треба не знищити супротивника, а лише протриматись самому, десь — дістати щось швидше за опонента, десь — треба командувати масштабною висадкою, десь — керувати маленьким отрядом в тилу у ворога, а десь завдання — це просто померти якомога красивіше, забравши з собою стільки ворогів, скільки зможеш.

 

 

 Надзвичайні умови

 

      Завдання відбуваються на різних планетах, і їх умови також додають своєї унікальності — снігові бурі Калдіру, швидка зміна дня й ночі на Майнхоффі, чи полум’я зірки, що помирає та спалює Тіфон-9. Все це — не просто декорації, а річ, яка визначатиме, як вам діяти у відповідних місіях. 

 

 

      Кожне завдання пропонує унікальне оточення, унікальні умови й унікальний гравецький досвід, до того ж мапи красиві й гарно «задизайнені». Хочеться повертатися і «перепроходити» завдання на найвищій складності, роблячи собі виклик.  

       Та якщо хардкорний геймінг це не ваша царина, стандартна складність «Боєць» пропонує зважений виклик, який дозволить насолодитися грою. 

 

      Так що Starcraft 2 — це дуже гарна гра, яка подарує вам багато цікавих вечорів.

 

Іван Синенко 

 

 

Популярні статті

Читати далі