Нещодавно з’явилася новина про те, що Мінцифра та Київстар створять першу українську велику мовну модель. Хтось реагує оптимістично, а когось не полишає скептицизм: для багатьох у цій історії накопичилося чимало нерозкритих питань. Навіщо Україні власний штучний інтелект? Які він матиме функції? Та чи взагалі «на часі» його створення? У цій статті поговоримо про те, чи стане ШІ від Мінцифри, тим майбутнім, на яке ми заслуговуємо. 

      У діджитал-світі твоя онлайн-присутність — головний кар'єрний актив, а не додаток до резюме. Тому свідома побудова особистого бренду є прямою інвестицією у професійне зростання. І найефективніша платформа для цього — LinkedIn. 

      Професія контент-менеджера оповита міфами, які спростовують її до безтурботного постингу за добру заробітну плату. У статті — розвінчуємо найпопулярніші з них.

      Ви не бачите його, але він працює заради вас майже в кожному застосунку на вашому телефоні. А коли ви відвідуєте будь-яку сторінку в мережі, то саме з ним спілкуєтесь, щоб отримати відповідь на запит. Але хто він, наш непомітний герой, та як виконує своє призначення? У цій статті ми розповімо про головного провідника між програмами та користувачем. 

      Замовляєш доставлення піци через додаток, купуєш квиток на концерт онлайн, гортаєш стрічку новин — усе працює миттєво, без збоїв? За кожним таким кліком, свайпом та транзакцією ховаються дані. А керує ними Database Administrator. У статті — про те, «чим він живе й дихає». 

      Unity, Zoom, Nvidia… І це далеко не повний список клієнтів, які підвищують свою ефективність завдяки стартапу з українським корінням — People.ai. Як виник цей проєкт? Яку роль штучний інтелект грає в роботі компанії? А головне, як People.ai вдалося стати одним з шести вітчизняних «єдинорогів»? Зустрічайте нову статтю рубрики «Українські стартапи»! 

      Ти вже чув слово DevOps, але досі не розумієш, що це таке? Не дивно. Навіть ті, хто вже кілька років у сфері ІТ намагаються знайти відповідь на це питання та зрозуміти яка різницю між DevOps-інженером та сисадміном. Але все не так складно, як здається. Спробуємо пояснити простими словами й коротко про цю професію.

      Сподіваюся, ви й так знаєте, що в IT усі фахівці глобально поділяються на junior, middle, senior і lead. Така класифікація дає розуміння про рівень досвідченості фахівця, і, звісно ж, до QA так само це відноситься. Однак у тестуванні є особливі градації позицій, про які ми якраз зараз поговоримо.

      Опановувати програмування — це як вчитися плавати у відкритому морі. Спочатку все здається складним: дивні синтаксиси, помилки, які виникають «ні з того ні з сього», і десятки термінів, що звучать так, ніби їх вигадав хтось на дозвіллі між читанням математичних підручників і переглядом наукової фантастики. Проте з часом, із правильними інструментами та підтримкою, усе стає на свої місця. Які ж знадоби для програмування?

      Штучні серця і штучні розуми, загартовані матеріали та «загартовані» програми вже поруч. Не встигли ми призвичаїтися до новітніх технологій минулого місяця, як нас наздогнали нові, ще більш дивовижні відкриття. А це означає, що настав час для чергового випуску новинного дайджесту! Розгляньмо, якими досягненнями нас радує травень.

      Коли йдеш ти вулицею й бачиш жовту літеру «М» на червоному фоні, чому ковтаєш слину? Мозок миттєво підказує: «McDonald’s». Оце і є сила фірмового стилю. А чи є інструкція як отримати цю силу? 

      Знайдено планету K2-18b, яка вкрита теплим океаном, повним життя. Вона у два з половиною рази більша за Землю та знаходиться більш ніж за сто світлових років від Землі, і в телескоп її не видно. Тож як ми дізналися, що вона взагалі існує? Що може бути доказом життя на планеті? 

Популярні статті

Читати далі