Якщо спитати студентів ХНУРЕ, які їх перші спогади з університетського життя, більшість без роздумів відповість: «Звісно, ZIP-квест!». А що про це змагання знаєш ти, майбутній першокурсник?

 

Трішки про загальне

      Ціле покоління студентів «Першого серед кращих» починали свій перший курс с ZIP-квесту. Ця традиція існує вже десять років, але вона зазнала деяких змін, про які ми ще згадаємо.

      Організацією квеста займаються студенти старших курсів, Cтудентське телебачення ХНУРЕ і керівництво університету. А спонсорами виступають компанія NIX Solutions і науковий парк «Synergy».


      Взяти участь у ZIP-квесті мають змогу усі охочі першокурсники (Чим більше — тим цікавіше!).

 

 

Навіщо мені ZIP-quest?

      Наш університет складається з 3 навчальних корпусів, 8 лабораторій, 7 факультетів, 33 кафедр, безлічі аудиторій, і знайти все це не так просто, як здається. Масштаби нашого навчального закладу такі, що в пошуках потрібної аудиторії  можна пропустит цілу лекцію, після чого зрозуміти, що взагалі блукаєш не своїм корпусом. Саме ZIP-квест знайомить першокурсників  з університетом і допомогає уникнути подібних ситуацій.

 

Як проходив традиційний ZIP-quest?

      Під фразою «традиційний ZIP-quest» я маю на увазі квести 2012-2019 року. Усі вони проводилися офлайн, тож, очевидно, пригод і спогадів у студентів було набагато більше. По всій території закладу створювали так звані «станції», на кожній з яких було унікальне, не схоже на будь-яке інше, завдання. Групи ретельно продумували свої образи, танцювали флеш-моби, розв’язували завдання й загадки, показували свої спортивні і творчі здібності, змагалися силою і розумом. А наприкінці квесту найкращі команди отримували нагороди, серед яких були найрізноманітніші сертифікати, дрібні приємності і, звісно, техніка.

 

Як проходить ZIP-quest в умовах пандемії і воєнного стану?

      Останні два роки організацією квесту більшою мірою займаються Студентські медіа NURE TV. Вони знімають відео, пов’язані з різними локаціями університету, створюють «ребуси», основані на історії і традиціях ХНУРЕ, вся для того, щоб найшвидші і найвпритніші участники віднайшли посилання на заключне головне відео. Перші з таких учасників вважаються переможцями конкурсу і, що найприємніше, отримують свої призи, які ні краплі не гірші за призи минулих років.

 

 

      Варто зазначити, що, не дивлячись на зміну формату змагань, ZIP-quest залишається заходом, який дарує спогади про початок студентського життя і значно допомагає навчитися орієнтуватися в університеті. Насправді, це змагання вчить не конкурувати, а допомагати один одному, разом знаходити правильні рішення, і головне — просто дружити.

      Тож, любий абітурієнте, не втрать свою можливість здобути перші студентські softskills, стати переможцем конкурсу і віднайти свій найулюбленіший куточок «Першого серед кращих»!

 

Бажаю гарного студентського життя у мирній Україні!

Аліна Тельнова

 

 

 

Популярні статті

Читати далі