Від комунікацій і роботів — до мультимедіа та дизайну, мобільні додатки, комп'ютерні ігри та багато інших інженерних розробок чекають на тебе в IT сфері. У новій частині гайду ми продовжуємо допомагати тобі підбирати спеціальності, на які можна вступити до ХНУРЕ: з чим матимеш справу, а головне, де можна працювати після здобуття навичок у кожному освітньому напрямку? Поспішаємо розповісти!
Липень — це не тільки пора ягід і відпочинку біля річки, а ще й найгарячіший місяць для тих, хто мріє стати студентом. Не до відлежування на дивані — пора вмикати режим «відповідального вступника». Хапай цей путівник абітурієнта і не гай часу — гайда вступати!
Сьогодні відеоігри — це не лише розвага, а й один із напрямів сучасної цифрової індустрії. Якщо плануєш пов’язати своє майбутнє з геймдевом, то важливо вже зараз уявляти шлях розробки ігор, який доволі непростий, але зрозумілий.
Однак, як стартувати у геймдев початківцю — про що ж треба розуміти та де навчатися?
Тебе завжди надихали різноманітні шифри та загадкові коди? Гарна новина, є крута професія в IT сфері – цифровий захисник, який вміє не тільки програмувати, а шифрувати, виявляти загрози, усувати наслідки хакерських атак й багато чого іншого. В цій статті будемо говорити не тільки про спеціальність F5 — «Кібербезпека та захист інформації», а й про різницю між спецвишкіл за трьома освітніми програмами.
Основна сесія вже стартувала. Щоб зробити шлях до вступу якомога зрозумілішим, ми підготували стислу та корисну інформацію: як формуються ваші результати, що таке тестові й рейтингові бали та як не розгубитися в цифрах.
Знаєте, яке головне питання для майбутнього студента IT спеціальності? Програмування — це моє? Але як знайти відповідь?
Запрошення на НМТ вже почали надходити до персональних кабінетів учасників, а тестування розпочнеться вже з 14 травня. Це означає, що прийшов час ближче познайомитись з процедурою проведення головного вступного іспиту — щоб ні про що не забути та на правильну хвилю налаштуватись.
Написати текст, розв’язати математичну задачу, згенерувати код чи картинку — алгоритми ШІ на відмінно можуть впоратись практично з будь-яким завданням. Що й казати, «суцільна» автоматизація не могла пройти й повз медіапростір. Та чи не стало це загрозою? У чому полягає небезпека та чи можна їй протидіяти?
Розробка ігор — це не просто професія. Це спосіб мислення, формат самовираження і стиль життя. І якщо раніше грати в ігри вважалося легковажним захопленням, то сьогодні — це поважна галузь, яка об'єднує різних спеціалістів. Якщо розробка ігор стала мрією, то як її втілити у життя?
Ця стаття — не чарівна формула, але вона допоможе зробити перші кроки на шляху до професії мрії.
Математика — це не монстр під ліжком. Ми юзаємо її нон-стоп: вираховуючи підходи в качалці, плануючи рейд на всі Kinder JOY в АТБ, чи коли накопичуємо ману персонажа на найпотужніший скіл у грі. Тож вона хоч трохи знайома кожному, навіть якщо ти вважаєш себе гуманітарієм до мозку кісток. А якщо хочеш заповнити прогалини у навчанні, то хапай добірку ресурсів.
НМТ вже позаду, а питання «Куди ж податись вчитись?» не дає спокою? Можливо, на очі тобі трапилася спеціальність з довгою назвою — видавничо-поліграфічна справа. І ти такий: «Що це взагалі таке? Книжки друкувати чи що?»
Розслабся, не все так нудно — зараз розкажу по-простому.