COBOL використовують вже більше ніж півсторіччя. Його називають «часом непробивним». Чи є сенс вчити його сучасним українцям?
Хто сказав, що робота в ІТ — це недосяжна мрія? Топові українські компанії відкриті для амбітних людей, які не бояться викликів. Усе починається з твоєї рішучості розвиватися. І зараз настав час діяти — цей гайд підкаже, з чого почати.
Чи беруть програмісти в борг у власного майбутнього? На яких умовностях тримається наш світ? І що станеться з нами, якщо ці умовності припиняють працювати? У цій статті ми розберемося, що таке проблема 2000 року, як тоді вдалося уникнути катастрофи, і що за виклик чекає на нас у 2038 році.
Вибрати ноутбук для навчання — це наче скласти пазл із сотні деталей. Ринок переповнений моделями: від легких та портативних до потужних пристроїв, що здатні впоратися з найскладнішими завданнями. І все це потрібно поєднати з доступною ціною. У цій статті ми розберемо основні критерії, на які варто звернути увагу, та підкажемо найкращі моделі ноутбуків для студентів у 2025 році.
Що день прийдешній нам готує? Революційний універсальний процесор, який поєднає CPU, GPU, DSP і FPGA в одному чіпі? А може ви вже давно мріяли про швидкий і безпечний доступ до віртуальних машин у хмарі? Гаразд, мрії здійснюються.
Вже незабаром 2025 рік, тож самий час дізнатись про майбутні тренди у вебдизайні. Сьогодні поговоримо про основні напрями, що стануть популярні вже найближчим часом. До вашої уваги особистий топ трендів, який на мою думку ніколи не вийде з моди.
Чи може одна людина повалити інтернет? Звідки виникають небезпечні бібліотеки? І чому open-source програми можуть бути не лише благом, але й прокляттям?
У цій статті розповімо про випадок, коли незалежний інженер-програміст з Окленду порушив ці питання у 2016 році. Що відомо про «npm left-pad incident»?
Що таке «інформаційний канібалізм»? В чому суть та які наслідки цього явища?
Не раз уявляли себе тим крутим хакером з фільмів, а в реальності все ще далекі від омріяного ідеалу? Досі боїтеся застосовувати свої знання на практиці й вагаєтеся щодо напрямку роботи?
Чи можна зрозуміти, що тебе прослуховують? Що робити, якщо твої персональні дані можна знайти у ботах «пробиву», архівах і злитих базах? Як уникнути фішингу й витоку персональних даних? Чи впливає штучний інтелект на сферу кібербезпеки? На ці та інші питання відповідає ІТ-підприємець і етичний хакер Микита Книш.
Чи знаєте ви, що за допомогою використання програмування можуть з’являтися на світ унікальні витвори цифрового мистецтва? Яким чином люди поєднують творчість та рядки коду?
Чи готові ви до світу, де ґаджети знають про вас більше, ніж ваші близькі?