Математика — це не монстр під ліжком. Ми юзаємо її нон-стоп: вираховуючи підходи в качалці, плануючи рейд на всі Kinder JOY в АТБ, чи коли накопичуємо ману персонажа на найпотужніший скіл у грі. Тож вона хоч трохи знайома кожному, навіть якщо ти вважаєш себе гуманітарієм до мозку кісток. А якщо хочеш заповнити прогалини у навчанні, то хапай добірку ресурсів.
Твій арсенал для підготовки до НМТ
Якщо ти зараз гризеш граніт науки в школі або готуєшся до вступних іспитів, то зазирни сюди:
- Khan Academy
Усі навчальні матеріали шкільного курсу поділено за класами. У них ти знайдеш стислі правила, зрозумілі відеопояснення та купу вправ, щоб одразу потренуватись. Система відстежуватиме твій прогрес і підкаже, чому приділити більше уваги. - Mathema
Безоплатний курс для підготовки до НМТ з математики. Він містить 42 теми. Кожна вивчається за переглядом відеоролика, а закріплюється проходженням тестів. Також на сайті можна знайти завдання вступних іспитів минулих років.
- Prometheus
Знайома багатьом українська платформа онлайн-курсів. Серед них є і такий — «Математика. Підготовка до ЗНО». Інтенсив на 4 тижні, щоб швидко освіжити всю шкільну базу. Бонусом додаються лайфхаки для розв'язання каверзних завдань. - kristina_znohub_math
На цій Instagram-сторінці часто постять перевірені методи розв’язання задач, розбори типових помилок та математичні меми. Ловлячи корисні фішки просто у стрічці, триматимеш мозок в тонусі щодня. - «Просте ЗНО» та «ЗНО: математика»
Тут і теорія, і практика, і різні режими тестування, і безліч авторських задач, перероблених з питань ЗНО. Поглянь, знайти цікаві завдання в цих додатках точно можна.
Корисності для студентів
Перейшов на новий рівень — от і математика стала вищою! Трохи складніша, не без того. Але й тут є помічники:
- GeoGebra
Платформа, на якій абстрактні символи з матаналізу чи геометрії перетворюються на наочні інтерактивні моделі.
Заплутався в інтегралах? Побудуй графік і подивись на площу під ним.
Не розумієш вектори? Візуалізуй їх у 3D.
Тут ти можеш створювати об'єкти та «гратися» з ними, як хочеш. Загалом, крутий інструмент, щоб не просто завчити, а реально зрозуміти суть похідних, інтегралів, векторів та геометричних перетворень. - OnlineMSschool
Збірка задач різної складності, щоб ти міг набити руку — від шкільних до тих самих матриць та інтегралів, які вже являються уві сні. До того ж на сайті є великий довідник з теоретичними матеріалами. А вишенька на торті — вбудовані калькулятори, з якими можна швиденько звірити свою відповідь у домашці з «вишки» (тільки це наш секретик).
- Photomath
Справжня паличка-помагалочка, що розпізнає задачу з фото і демонструє покрокове розв'язання. Якщо застряг і не розумієш, як прийшли до результату, він допоможе побачити логіку. Але потім обов'язково спробуй розв'язати аналогічні задачі сам.
Сподіваюся, ця добірка не лише допоможе тобі з навчанням, але й покаже, що математика неймовірно цікава. Занурюйся, досліджуй, запитуй: «А чому так?». Можливо, ти відкриєш для себе зовсім нову пристрасть?
Вероніка Ященко