Книжок українських авторів стає все більше. Як то кажуть, є попит, є і пропозиція. Але «хто є who» в сучасній українській літературі та на кого дійсно варто витрачати свій час, читайте далі.

 

Серед українських авторів є ті, які змогли здобути світові імена. Їх знають, читають за кордоном, вони здобувають різноманітні премії та нагороди. Саме про таких, визнаних читачами, і перевірених критиками письменників, ми і поговоримо.
Якщо казати про жанровість, то в кожній ніші є свій фаворит. Найпопулярніший жанр серед українських авторів – це нон-фікшн, тобто жанр, для якого характерно побудова сюжетної лінії виключно на реальних подіях. Та безумовно пишуть і любовні романи, і детективи, і дитячу літературу, і фантастику, і фентезі.


Юрій Андрухович



 

«Живий класик» сучасного укр. літу. Починав як поет, потім писав лише прозу. Нещодавно вийшов його новий роман "Коханці Юстиції", який Андрухович створював майже 27 років з перервами. Роман вийшов на початку 2018 і увійшов до довгого списку Книги року BBC 2018.
Західні критики називають Андруховича одним із найяскравіших представників постмодернізму.


Оксана Забужко

 



Письменниця стала відомою завдяки висвітлюванню теми українського сексу. Про це раніше не говорили, не було авторів, які відверто писали про почуття та біль жінки. Цю відвертість та епатажність в сучасну літературу Оксана Забужко принесла бестселером «Польові дослідження з українського сексу».
Крім того, заслугою письменниці є розроблення образу української жінки-інтелектуалки, суспільно активної, творчої, харизматичної, сильної особистості. Це ляпас традиційним образам лагідних, покірних чорнобривих господинь, життя яких розгортається в координатах чоловік–діти. Ця думка особливо відчутна у романі «Музей покинутих секретів».


Сергій Жадан



 

Щодо творчості Сергія Жадана, критики можуть дискутувати досить довго. Жадан пише і поезію, і прозу. Хто каже, що вірші в нього краще, а комусь романи здаються більш змістовними. Але всі літературознавці, в один голос, кажуть, що Сергій Жадан – це рок-зірка сучасної літератури.
З творчістю письменника треба знайомитись поступово. Спочатку почитати поезію, наприклад, збірку «Життя Марії». Якщо зайде, то можна переходити до прози й взятися за такий роман, як «Ворошиловград». Якщо вам треба все і відразу, то можна почитати збірку «Месопотамія», де є і вірші, і оповідання.


Андрій Курков

 

Твори автора перекладанні на 36 мов світу. Сам автор найчастіше пише російською. Його "Щоденники Майдану" були перекладені та вийшли друком у кількох європейських країнах, і навіть у Японії. Це книга мемуарів про трагічні події 2013-2014 років.
Його особливість – стилістично прості тексти. Роман Куркова «Пікнік на льоду» – це та книга, яку читаєш на одному диханні за вечір. Андрій Курков – це якісна масова література.


Макс Кідрук

 

Якщо до цього річ йшла про літературу, яка не має чіткої жанрової ніші, то Кідрук – яскравий представник жанрового письма. Він пише трилери. Роман «Бот» - перший сучасний технотрилер в українській літературі. Письменник є популяризатором науки, і це видно в його творах. У романі «Не озирайся і мовчи» піднімається питання часу в просторі. Усілякі дивні речі, які відбуваються з героєм, автор пояснює з допомогою фізики.
Багато хто порівнює Кідрука з Кінгом, але самого автора таке порівняння дратує. У списку "Книга року ВВС 2016" представлений роман автора "Зазирни у мої сни" ("ЗУМС").

Як казав у своїй пісні Семен Слєпаков: «Підтримай вітчизняного виробника….», та підтримувати можна не все підряд. Тим паче, що в українській сучасній літературі є автори, які заслуговують нашої уваги.


Підтримуйте якісне.


Анастасія Дмитренко

 

Популярні статті

Читати далі