У кожної професії є свої професійні захворювання, і програмування — не виняток. У цій статті розглянемо, з якими проблемами може зіткнутися кожен, хто крокує очима рядками коду, і як цього уникнути. 

 

      Професійні захворювання — це захворювання, що виникли внаслідок характеру роботи, тобто особливостей трудової діяльності.

      Навіть у «теплі та затишку» за комп'ютером програміста чекають небезпеки. Кодер найчастіше використовує три речі: очі, руки та голову, але сьогодні ми торкнемося тільки однієї з перерахованих трьох. Як то кажуть, попереджений — значить, озброєний. Нумо ж подивимося небезпеці в обличчя!

 

 

Короткозорість і спазми очей

      Сама по собі короткозорість — хвороба очей, за якої людина добре бачить зблизька, але зі складнощами розрізняє предмети, що знаходяться далеко. У разі тривалого фокусування на близьких об'єктах, що часто відбувається під час роботи за комп'ютером, може виникнути спазм акомодації — помилкова короткозорість. Через перевтому очей втрачається гострота зору вдалину, що призводить до відсутності реагування на зміни фокусної відстані.

 

Синдром сухого ока

      Назва говорить сама за себе: через рідкісне моргання око пересихає. Ви могли помічати, що під час захопленої роботи, можете навіть забувати моргати. Якщо так, то знайте, ви у світі не одні так робити. Згідно з дослідженнями, під час використання екранів люди моргають удвічі менше. Низький рівень моргання перешкоджає оновленню слизової плівки, завдяки якій наші очі залишаються вологими. А в підсумку це призводить до подразнення очей, погіршення зору, неприємного відчуття в очах.

 

 

Втома очей

      Не варто недооцінювати навіть просту втому очей, яка може позначатися на вашому настрої та продуктивності, забарвлюючи день малоприємними головними болями та неуважністю. 

 

Як боротися з цими проблемами?

      Чи пробували ви бути собі найкращим другом?  Якщо ні, то саме час подбати про максимально можливий комфорт свого робочого місця.

Почнемо з освітлення.

      Якщо працюємо вночі або в місці, де темно, потрібно зменшувати контраст між яскравістю екрана і «фоном» приміщення. Простіше кажучи, не варто обмежуватися лише світлом екрана, увімкніть додаткове світло.

 

 

- Під час купівлі екрана зверніть увагу на матове покриття, яке знижує навантаження на очі.

- Налаштуйте яскравість і контрастність девайсів під себе так, щоб вам було максимально комфортно працювати з пристроями.

 

Зарядка для очей

      На просторах інтернету є багато історій про те, як люди суттєво поліпшили якість зору завдяки цій простій процедурі. Не лінуйтеся робити зарядку для очей!

 

Відвідайте лікаря

      Якщо вже є проблеми з очима, з якими не вдається впоратися самостійно, то візит до окуліста (а можливо, й до невролога), буде найкращим варіантом. Лікар випише зрештою краплі для очей, які полегшають ваші страждання від сухості очей. Не займайтеся самолікуванням — це тільки створить більше проблем.

          

 

   

Дайте очам відпочити

      Банальна порада, але час від часу варто робити перерви просто для того, щоб подивитись у вікно, насолодитись ясним чи хмарним небом, поспостерігати за людьми, птахами. Ваші очі скажуть вам за це спасибі, а ви відчуєте себе краще.

 

Правило 20-20-20

      Ну, а якщо дивитися у вікно ви вважаєте марною тратою часу, то існує спрощений аналог відпочинку і зарядки. Він свідчить, що для перешкоджання втоми очей кожні 20 хвилин на 20 секунд переводьте погляд на об'єкт, який знаходиться приблизно за 6 метрів від вас.

 

 

 

      У нашому житті, наповненому всілякими ґаджетами, очі буквально щодня і по багато годин піддаються серйозному впливу. Варто звернути увагу на способи їх захисту. Адже очі — практичний інструмент програміста.

 

Бережіть здоров'я!

Стефні Огу

 

 

Популярні статті

Читати далі