Нещодавно у  НАСА заявили, що кількість знайдених екзопланет перевищило п’ять тисяч! Пропонуємо вам дізнатись більше про планети, на яких, можливо, зародилося життя.

 

«Хотів би я знати, навіщо зірки світяться. Напевно, для того, щоб рано чи пізно кожен міг знову відшукати свою».

Антуан де Сент-Екзюпері

 

Що ж таке Екзопланети?

      Напевно, ви знаєте, що є такі планети, які знаходяться поза Сонячною системою, і обертаються навколо іншої зорі. Довгий час завдання виявлення планет біля інших зірок залишалося невирішеним, оскільки планети надзвичайно малі й тьмяні в порівнянні з зірками, а самі зірки знаходяться далеко від Сонця. Деякі екзопланети можуть бути придатними для життя, проте таких дуже мало на даний час. Більшість знайдених екзопланет мають екстремальні умови, наприклад є газовими гігантами. Розглянемо саме ті екзопланети, які більш-менш подібні до рідної Землі.

      Щоб кваліфікуватися як потенційно сприятлива для життя, планета повинна бути відносно невеликою (і, отже, скелястою) і обертатися в «придатній зоні» своєї зірки, яка визначається як місце, де вода може існувати в рідкій формі на поверхні світу. Коли технологія телескопа покращиться, враховуватимуться й інші фактори, такі як склад атмосфери планети та те, наскільки активна її батьківська зірка.

 

  1. Gliese 667Cc

 

 

      Ця планета знаходиться у 22 світлових роках (1 такий рік дорівнює приблизно 9 460 800 000 000 км). Вона виявлена у 2011 році в сузір’ї Скорпіона і теоретично на ньому може бути життя. Її маса складає приблизно 4 земних. Обертається навколо холодного червоного карлика. Рік триває всього 28 земних діб, а температурний режим, можливо, подібний до Землі.

 

  1. Kepler-22 b

 

 

      Вона знаходиться в сузір’ї Лебедя на відстані 600 світлових років від Землі. Її радіус у 2,4 раза більше, ніж земний, а вчені називають цю планету — водний світ. Навколо свого «сонця» Кеплер обертається приблизно за 290 земних діб.

 

  1. Kepler-452b

 

 

      Ця планета була відрита у 2015 році, телескопом «Кеплер». Вона, як і свій попередник розташовується у сузір’ї Лебедя на відстані 1400 світлових років. Довкола своєї зірки вона обертається за 385 діб. Kepler-452b на 1,5 млрд років старшої Землі, а тому може дати уявлення, що відбудеться з нами в далекому майбутньому.

 

  1. Kepler 438 b

 

 

      Вона також знайдена у 2015 році, у сузір’ї Ліри. Щоб добратися до неї необхідно подолати відстань в 470 світлових років. Цей Кеплер обертається навколо червоного карлика. Рік на цій екзопланеті триває всього 35 днів. Як і у випадку інших виявлених екзопланет, що обертаються навколо малих зірок, маса екзопланети не була вивчена. Однак якщо ця планета має скелясту поверхню, її маса, можливо, буде більшою за земну всього 1,4 раза, а температура на поверхні варіюватиметься від 0 до 60 градусів Цельсія.

 

  1. Проксима Центавра b

 

 

      Розташована на відстані близько 4,25 світлових років від Землі, у сузір'ї  Центавра. Екзопланета щонайменше в 1,27 раза масивніша за Землю. Період обертання навколо зорі — 11,2 дня. Ймовірно, Проксима Центавра повернута до своєї рідної зірки лише одним боком. Проте, навіть якщо на ній було життя, то у 2017 році, через спалах радіації, воно зникло.

 

      Зараз наша країна переживає складні часи. Проте скоро ми повернемось до мирного життя, і після перемоги кожний зможе займатися своєю улюбленою справою. А може бути для когось це дослідження зірок?

 

Гарних мрій та впевненості у собі!

Максим Мороз

 

 

 

Популярні статті

Читати далі