Відчуваєш, що ти на межі стресу? Давно маєш таку проблему, але чай з ромашкою та болгарська валер'яна не знімають напруження? Тоді ці легкі та дійові засоби боротьби з нервовістю ідеально тобі підійдуть.
Важко знайти людину, яка ніколи не відчувала, що вона на межі стресу або має емоційне чи нервове перенапруження, особливо серед тих, хто має щільний графік. Адже ми зіштовхуємося з проблемами, нам не вистачає часу, ми відчуваємо втому. Якщо ти не хочеш купляти пляшку, пряжу для в'язання або заспокійливе, бо це нецікаво та застаріло, то в цій добірці ти знайдеш найсучасніші та найпростіші методи, які ідеально підійдуть для тебе.
- Вода - найкращий помічник?
Найдійовішим методом вважається контрастний душ, який сприяє викиду ендорфіну, або теплий душ, який масажує голову та плечі, чим і заспокоює. Тепла ванна розслаблює м'язи.
Якщо немає можливості скористатися водними процедурами, то просто випий багато води, щоб вимити адреналін. Або намочи зап'ястя чи зону за вухами прохолодною водою, щоб охолодити артерії, які там проходять, та організм у цілому.
- Чи допомагає спорт?
Фізичне навантаження зміцнює наш організм як фізично, так і морально, сприяє виділенню ендорфіну. Варто лише поприсідати.
Або можна просто побігати сходами, щоб мозок наситився киснем. Якщо ти не любиш спорт, то просто потри вуха або долоні одна об одну.
- А якщо я люблю смачно поїсти?
Усі знають, що шоколад допомагає зняти напруження та сприяє роботі мозку. А що робити, коли не любиш шоколад? Тоді на допомогу прийде риба, морозиво, банани та молоко.
Якщо їсти зовсім не хочеться, то варто пожувати жуйку або понюхати цитрусові, які сприяють виділенню норадреналіну.
- Медитація. Не чули?
Якщо твій стрес регулярний, то варто дізнатися, що таке медитація, та вивчити декілька технік релаксації. Почни хоча б з десяти хвилин спокою кожен день протягом місяця.
Якщо з часом повна запара, то можна просто зробити кругові рухи шиєю та плечима, пару раз струсити руки, а потом зробити п'ять повільних вдихів, розслабляючись з кожним видихім все сильніше.
- Плач і крик.
Як тільки залишаєшся на самоті, поплач, щоб зняти м'язове перенапруження. Одразу після цього ти відчуєш приємну втому та розслаблення.
Психотерапевти вважають, що крик - найдієвіший метод боротьби зі стресом. Тому знайди можливість добряче покричати. А ще краще кричи та бий подушку.
Нічого не знайшов для себе в добірці? То звернись то методів далекої Азії та пересунь в квартирі 27 предметів. Або просто поспи чи послухай заспокійливу музику. Почала боліти голова? Розчеши її. Не смійся. Це розслаблює м'язи та "ганяє" кров. Не пускай стрес на самоплив, бо це далеко не найкорисніша річ. Обери для себе один з цих простих та ефективних методів.
Нехай стреси тебе оминають.
Гончаренко Олена