Щось новеньке. У цьому році вперше українські абітурієнти,  які бажали вступити на магістратуру за спеціальністю «Право» здавали зовнішнє незалежне оцінювання. Вступники писали тести і на основі загального рейтингу мали змогу подати заяву  до будь якого вишу, де є така спеціальність.

 

Навіщо це потрібно?

Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич пояснює такі дії спробами подолати корупцію в учбових закладах. Крім того, урядовці переконані, що ЗНО спростить процедуру вступу, бо за результатами такого магістерського ЗНО абітурієнти можуть подавати заяви до декількох вишів одночасно і для цього навіть не потрібна особиста  присутність.

 

 

Наче після школи

Таке нововведення викликало не аби яке обурення серед випускників. Незрозуміло, до чого готуватися, та як нараховуються бали. Зрозуміло було лише, що бакалаври, будуть писати тести за такими ж правилами, як і школярі. Експеримент почали саме з правників. Тому у 2017 студентам юридичних вишів без ЗНО магістерки було б не бачити.

Вийшло так, що вступникам за спеціальністю  «Право» було вдвічі гарячіше ніж іншим.  Системи та простого розуміння самого процесу в ініціаторів не було майже до самих іспитів.  До того ж, на ЗНО зареєструвалося 6,9 тис. чоловік, а бюджетних місць МОН виділило лише 2,35 тис. 

 

МОН будує плани

Наступного  2018 року – обов’язкове ЗНО складатимуть не лише вступники на магістратуру з «Права», а й на магістратуру з «Міжнародного права». Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час підходу до преси сьогодні, 3 серпня 2017 року.

Також, з наступного року,  проводитиметься експеримент для вступу за результатами ЗНО з іноземних мов (або англійської, або німецької, або французької, або іспанської) на  спеціальності галузей знань: «Гуманітарні науки», «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування».

«У 2018 році це буде лише експеримент для окремих ВНЗ, а з 2019 року, якщо все вдасться, ця система буде запроваджена на території всієї України», – зазначила Лілія Гриневич на офіційному сайті МОН.

Так що виходить, що  у наступному році ЗНО омине ХНУРЕ та інші технічні вузи.  Та все ж таки Міністерство освіти та науки України дуже наполегливо та рішуче взялося за цю ідею. Тому, майбутні магістри, будьте спокійні, але накопичуйте знання, та будьте готові до нововведень у сфері освіти.

 

Анастасія Дмитренко

 

 

Популярні статті

Читати далі