Немає можливості поїхати за кордон, щоб покращити свій «спікінг» з корінними мешканцями? Немає нікого поруч, з ким можна поговорити англійською? Не засмучуйся, адже завжди є вихід і ця стаття є тому підтвердженням. Я поділюсь з вами дієвими вправами як покращити своє говоріння самотужки просто вдома.

 

Слухати та повторювати

      Обери свою улюблену пісню або будь-яке інше аудіо та прослухай його декілька разів, паралельно читаючи субтитри. Після прослуховування спробуй вимовити це ж саме одночасно з тою людиною, яка співає чи розмовляє на аудіо. Спробуй сконцентруватись на словах, які вимовляються разом. Виконання такої вправи допоможе розуміти швидкий говір.

  

Читання

      Все просто: необхідно вголос читати книжку, журнал чи будь-який текст та записати себе на диктофон. Після цього прослухати аудіо варіант цього тексту та, порівнявши зі своїм записом, перевірити, чи всі слова ти сказав правильно. Проте не будь дуже вимогливим до себе. Найголовніше — це навчатися на своїх помилках та покращити свою вимову та говоріння. Якщо не сильно подобається такий метод, то звичайне читання вголос також досить ефективне.

 

 

Оповідання

      Я думаю, що в кожного з нас є улюблені сцени з фільмів чи серіалів. Тож чому б не використати їх у своїх інтересах.

  • Все, що треба зробити, це продивитись такий епізод з вимкненим звуком та намагатись паралельно з відео оповідати його.
  • Також, як варіант, можна переглянути, якусь невелику частину фільми чи серіалу на своїй рідній мові, а потім спробувати переказати її англійською.

      Запиши себе на відео чи на диктофон, коли будеш переповідати, щоб потім прослухати та зрозуміти, наскільки в тебе зв’язне мовлення. Пам’ятай, що не треба переказувати все слово в слово. Це має бути як короткий опис того, що відбулось в епізоді.

 

Онлайн

  • Якщо є друзі, які знають англійську, можеш спробувати записувати їм голосові повідомлення. Як-не-як, але практика.
  • Якщо ж в тебе немає того, з ким би ти міг попрактикуватись, створи канал в телеграмі та записуй голосові сам собі. Через декілька місяців зможеш прослухати та оцінити свій прогрес.
  • Також сьогодні є багато людей, які прокачали свої speaking skills завдяки звичайним комп’ютерним іграм. Насправді це гарний простір, де можна практикувати говоріння, оскільки геймери зазвичай використовують швидку та неформальну мову.

 

 

Ілюстрація

  • Все, що потрібно — це знайти картинку та протягом 1-1,5 хвилин записати ключові слова, що описують її.
  • Далі встанови таймер на 2 хвилини. За цей час необхідно створити власну історію за тими словами.
  • Запиши себе на диктофон та перевір свою вимову та розповідь на змістовність і зрозумілість.

 

      Говоріння — це не лише казати слова в деякому порядку. Воно охоплює також жестикуляцію, правильну вимову, інтонацію, використання зв’язних слів і словосполучень, емоції тощо. Я переконана, що перераховані вище поради допоможуть почуватись більш впевнено та вільно під час говоріння англійською. Не бійся пробувати та робити помилки, оскільки не помиляється лише той, хто нічого не робить. Пам’ятай, що лише з практикою приходить майстерність.

 

 

Навчайся та розвивайся!

Пашньова Анастасія

 

 

 

 

 

Популярні статті

Читати далі