Для того, щоб дізнатися кількість студентів, що відкладають завдання «на завтра», а конспекти використовуються лише в день заліку, навіть статистика не потрібна. Але чому ж так відбувається? Невмотивованість? Відсутність організації? Або просто лінь? Пропоную залишити виправдання та перейти до суті.
Не гальмуй — «графікуй»
Милі нотатки з котиками на холодильнику — не просто елемент декорації для певного фільму чи серіалу.
Іноді нам здається, що все, що «висить» у нас у голові, неможливо забути, тому всі необхідні справи точно будуть виконані найближчим часом. Але саме така робота відкладається найдовше.
Тому, замість того, щоб подумки розкладати свій день на «зроблю після пар, або після прогулянки, або після гри», спробуй визначити точний час виконання завдання. Зроби це у зручному для себе вигляді: електронному або написаному власноруч.
Є дуже багато програм із функцією створення нагадувань та нотаток. Найпростіша з них, Google Tasks, вбудована у ваш Google Календар.
Є варіант ще простіший:
- Візьміть білий аркуш паперу та наклейте його собі на стіну, шафу або стіл.
- Виписуйте необхідні завдання та закреслюйте після виконання.
Причина дієвості цих способів — необхідне завдання завжди перед вами, тому відкладати його буде набагато складніше.
Сон не для слабаків
Іноді, коли дедлайни горять, замість того, щоб дати собі можливість перепочити та «перезавантажити» мозок, ми або швидко вигораємо та зовсім не повертаємося до роботи, або використовуємо увесь свій резерв енергії та часу, щоб все-таки закінчити справу. Але після цього, як правило, також вигораємо.
Щоб подолати цю проблему, скористайтеся першою порадою — визначте час роботи.
- Найкраще буде розділити його на кілька частин, особливо, якщо завдання велике.
- А найкращою перервою буде сон, або навіть звичайне дрімання.
Тому, замість відпочинку за допомогою телефону, або комп'ютеру, пропоную саме сон, який не тільки дозволить відпочити, але доволі часто допомагає вирішити завдання навіть уві сні.
Не кажи гоп, поки не відправиш
Окрім проблеми невиконання завдання, часто зустрічається проблема їх не відправлення.
Наприклад, от виконав студент завдання, а до нього ще звіт писати. І на цьому робота завершується, а надсилання взагалі переноситься на «ніч перед Різдвом».
Тут є два шляхи.
- Перший, якщо завдання не потребує термінового виконання разом із викладачем, пишемо звіт паралельно.
- Другий, якщо часу ще трохи більше, «графікуймо» (не забуваємо про сон), робимо завдання, відпочиваємо та завершуємо роботу звітом.
Завжди пам'ятайте, що краще не відкладати його написання. Мало того, що гальмування — лише гаяння часу, так ще маєш ймовірність просто забути, що ти робив у завданні.
Лінивий двічі робить
Навіть якщо тобі вдається продовжувати писати конспекти, вчити увесь наданий матеріал, робити додаткові завдання, але все одно на перевірочному тесті більшість запитань здаються незнайомими, ця частина для тебе.
Отже, 80% роботи — 20% результату? Зроби навпаки.
- Замість того, щоб писати сухі конспекти, напиши запитання до них.
Можеш вважати себе викладачем. Чуєш термін — запитай себе, що він означає, чим відрізняється від інших, які його ознаки. - Після заняття, відповідай на всі написані запитання. Найскладніші виділи окремо та повторюй частіше.
Саме завдяки такому типу конспектів буде набагато легше підготуватися до перевірочної роботи з дисципліни. Тут треба виділити один важливий момент.
Чому так відбувається?
- По-перше, написання конспектів — пасивна робота.
Як не дивно, їх вивчення — також. Вважайте, що це автоматичний запис інформації на пластинку. - Але, під час відповідей на запитання до лекції вам буде набагато легше прослідкувати важкі моменти та підготувати себе до перевірочної роботи, тим самим змусивши свій мозок працювати.
А враховуючи, що завдяки такому методу витрачається набагато менше часу, ніж на написання товстих конспектів та вивчення непотрібної інформації, він і є прямим доказом доводу, що все-таки 20% роботи дають 80% результату.
Отже, як навчитися вчитися?
- Для цього необхідно створити свій графік та виписувати окремо завдання;
- мати у цьому графіку сон;
- повністю, а не частково виконувати роботу;
- вміти правильно витрачати свою енергію.
Марія Замета