Ви коли-небудь дивилися на свій список справ і не знали з чого почати? Або ви хотіли покращити свої результати, але не мали мотивації? Це знайома ситуація в студентські роки. Рішенням може стати японський метод кайдзен — концепція постійного вдосконалення. Що це і як застосувати?

      Коли завдань забагато: підготовка до іспитів, виконання курсових робіт, участь у проєктах, чомусь виникає страх невдачі або бажання відкласти все «на потім». А це своєю чергою призводить до стресу, втрати продуктивності й навіть вигоранню.

      В чому головна причина такої реакції?

      Може у нашій звичці сприймати великі задачі як щось єдине й неподільне? Але у такому вигляді вони сприймаються непідйомними.

      А втім, якщо розділити завдання на маленькі частини та приділяти їм увагу поступово, може страх поступається місцем впевненості? Наприклад, замість того, щоб вивчати весь курс за одну ніч, розділіть матеріал на частини та працюйте над ними щодня. Гарна пропозиція, але як цього досягти?

 

 

І саме цьому вчить концепція кайдзен.

 

Що таке Кайдзен?

 

 

      Кайдзен перекладається як «зміна на краще». Суть полягає в тому, що навіть незначні вдосконалення, якщо їх робити послідовно, приведуть до значних результатів. Метод широко використовується в бізнесі, але він також ідеально підходить для студентів, які хочуть покращити свої результати в навчанні та житті.

      Головною особливістю кайдзен — фокус на маленьких, але регулярних кроках у визначений час.

 

Як застосовувати кайдзен у навчанні?

      Метод Кайдзен також відомий як «японська техніка однієї хвилини». Це називається так, бо ви приймаєте правило, що кожен раз, коли ви беретеся за нове завдання, ви починаєте виконувати його протягом хвилини (а іноді потрібно декілька хвилин) в один й той самий час доби.

      Спочатку це може здатися трохи дивним, але вся річ у тому, що ми таким чином намагаємося обдурити наш мозок. Ви можете включити цю нову діяльність у свій розпорядок дня за допомогою простих кроків. Коли ваш розум отримує певний виклик з постійною регулярністю, то він швидко автоматизує це як звичку. Більше ніяких лінощів і негативних думок, тому що ми сприйняли це завдання як доступне і привабливе.

 

Застосовувати його для навчання легко:

1. Почніть з маленьких кроків.

Проаналізуйте найкращий час доби для навчання. Усвідомлення того, коли саме ваш мозок працює найкраще, може значно підвищити ефективність навчання. У кожної людини є свої природні «піки» активності та концентрації, тому важливо зрозуміти, як працює ваш власний біоритм.

2. Визначте конкретний час.

В один й той же час кожного дня  починайте ваші заняття. Цього графіка дотримуйтеся з самого початку, адже саме регулярність допоможе вам виробити корисну звичку.

3. Складіть навчальний календар.

 

 

Перш за все — це чітко визначити час. Почніть із короткого періоду на першому тижні, наприклад, 30 хвилин на день. Щотижня поступово збільшуйте тривалість занять, додаючи по 30 хвилин або обираючи комфортний для вас темп. Головне — почати з невеликого проміжку часу, дотримуватися його кілька днів і розширювати поступово, без перевантаження.

4. Святкуйте свої успіхи.

     Навіть невеликі перемоги, такі як завершення вивчення розділу підручника чи виконання іншого завдання варті того, щоб святкувати. Це мотивує вас рухатися вперед.

      Отже, кайдзен, який базується на принципі поступовості — це спосіб зробити навчання менш стресовим і ефективнішим. Це вчить нас, що навіть невеликі щоденні зусилля змінюють ситуацію.

      Все, що вам потрібно зробити, це почати з маленького кроку і продовжувати рухатися вперед. Таким чином незначні зміни, які можуть здаватися несуттєвими, приводять до великих успіхів.

 

 

      Не бійтеся змінювати своє життя на краще — крок за кроком!

 

За матеріалами: 
https://continuousquest.com/kaizen-in-education-how-can-it-help-students/

 

Бойко Софія

 

Популярні статті

Читати далі