Через декілька тижнів почнеться сесія — час, коли вмикається режим «кілька днів без сну, аби лише скласти іспити». Але чи справді все так складно? Чи можливо вчитися небагато менше, але отримувати високі бали?

      Хочете дізнатися як? Тоді швидше читайте статтю «Правило 80 на 20».

 

Що таке правило 80/20?

 

      Понад сто років тому один відомий італійський економіст Вільфредо Парето помітив цікаву закономірність: 80% багатств належали лише 20% населення. Тоді й зʼявилась ідея — «а якщо, приклавши 20% зусиль, можливо отримати 80% результату?». Що ж, він не помилився.

 

 

      Сьогодні цим принципом користуються люди по всьому світу, а особливо корисним для студентів він є під час підготовки до сесії.

      Можливо здається вам неймовірним, що вивчивши 20% теми, ви можете скласти іспит щонайменше на 80 балів, а ще знайти час для сну?

 

У чому суть правила 80/20?

 

      Чи знайома вам ситуація, коли ви плануєте зробити 10 завдань на день, але до кінця дня ви закінчуєте кілька з них? Навчаючись з ранку до вечора, у вас з’являється відчуття, що нічого й не зробили.

      На що ж витрачено час, чи справді саме ці завдання були важливі?

      Якраз у цьому і полягає суть принципу Парето — «які обрати 20% завдань, що можуть принести 80% результату?».

      Отже, визначивши найголовніші завдання, ви отримуєте максимальний результат, витрачаючи менше зусиль та часу.

 

Як працює правило 80/20?

 

      Пропоную, щоб було зрозуміліше, розглянути це правило одразу ж на прикладі підготовки до іспиту.

 

 

  1. Аналізуємо теми та визначаємо ключові розділи, які охоплюють більшу частину важливих питань.
    Ми не вчимо всі теми повністю, оскільки на це не вистачить ні часу, ні сил.

    Звернемо увагу на теми, які найчастіше з’являються на іспитах, або подивимося матеріали, на яких викладач акцентував на лекціях.

  2. Визначивши наші найважливіші 20% тем, ми «віддаємося їм на повну».
    Приділяємо основний час саме вивченню цього матеріалу, бо, як ми вже з’ясували, знаючи його, ми будемо готові до 80% іспиту.

  3. Після вивчення ключових тем, спробуємо виконати кілька тестів, щоб перевірити наскільки ми готові та закріпити вже набуті знання.

  4. Для кращої підготовки та впевненості можемо трохи «пройтися» і за менш важливими темами, але не приділяти їм багато часу. Достатньо лише загального розуміння, щоб не витрачати зайвих сил, але й не залишити прогалин.

  5. Час, що залишився, ми можемо виділити на сон чи розслаблення, що допоможе краще зосередитись на іспиті.

      Таким чином, ми не тільки готові та маємо сили скласти іспит без зайвих нервів, а ще й встигнемо поспати.

 

      Отже, правило «80 на 20» може стати чудовим помічником не лише у підготовці до іспитів, а й загалом у навчанні. У студентському житті весь час так хочеться знайти баланс між навчанням і відпочинком, не жертвуючи результатами. Тому єдине, що варто сказати: «Організуй своє навчання так, щоб робити менше — отримувати більше!»

 

Бігун Марія

 

 

 

Популярні статті

Читати далі