Нічого не хочеться робити? Відчуваєте байдужість і апатичність навіть до тих справ, які подобалися раніше? Як же себе витягнути с повсякденної рутини та оговтатися від ліні?
Скільки б хто не казав про супер продуктивність, проте людей, які завжди роблять все, що треба, просто не існує. Іноді на заваді стає брак часу, а іноді — небажання виконувати певні завдання. За звичкою ми називаємо таке явище «лінь», хоч всі сучасні «експерти» кажуть, що такого поняття насправді не існує. Замість нього вони радять застосовувати термін «прокрастинація», тобто відкладання справ на потім, та, погодьтеся, суті проблеми це особливо не змінює.
Ми ж зараз зосередимося не на визначенні, а на дієвих техніках подолання цього стану. З власного досвіду скажу, що кожен описаний нижче пункт, особливо у поєднанні з іншими, справді допомагає не тільки позбутися всім знайомого «нічого-не-хотіння», а й почати свідомо та вмотивовано діяти.
Дбаємо про здоров'я
Здоров'я — це фактор, яким чомусь часто нехтують, говорячи про лінь та її причини, а дарма. Ми можемо навіть не відчувати, що з нами щось не так, в той час, як організм консолідуватиме всі сили для того, щоб не допустити зайвого витоку енергії. Запитайте себе, чи достатньо спите, чи якісно харчуєтеся, чи вистачає у вашому житті фізичної активності? Ймовірно, відповідь на це стане основою боротьби з лінню.
Мріємо
Окрім якихось щоденних рутинних завдань у кожної людини має бути мета «Х», така собі висока ціль, можливо, навіть не одна. І, повірте, вона таки має бути, інакше життя буде позбавлене будь-якого сенсу. Дозвольте собі вільно уявляти, як досягнете її, що відчуватимете. Це дасть вам не тільки заряд натхнення, а й скерує на шляху до мети.
Контролюємо фактори, які відволікають
Чи задумувалися ви коли-небудь скільки часу щодня займає «залипання» в телефоні? А скільки з цього часу було використано хоча б якось мірою якісно? Уявіть, як багато можна було б зробити, якби не постійні відволікання на такі зовсім непотрібні дрібнички. Усувайте їх і не дозволяйте їм «пожирати» ваш дорогоцінний час.
Плануємо
Особисто я надаю перевагу тому, щоб записувати свої цілі в планері або просто на папері, ви ж можете скористатися електронними додатками для планування, яких зараз є чимало на будь-який смак.
Ставимо цілі
Доволі часто люди формулюють свої цілі аж надто абстрактно, що тягне за собою зрозумілі наслідки. Тож я раджу користуватися методикою SMART, яка пропонує встановити мету за такими критеріями: specific (конкретність — яким саме має бути результат?), measurable (вимірність — як оцінити свої успіхи?), achievable (досяжність — чи реально це втілити?), relevant (важливість — навіщо це потрібно?), time bound (обмеженість в часі — які є дедлайни?).
Делегуємо задачі
Якщо хтось може зробити щось замість вас, за можливістю скористайтеся цим. Лишень пам'ятайте, що делегування — це не про перекладання обов’язків, а про змогу довіритися професіоналам і тим самим зберегти свій час та сили. Як це допоможе в боротьбі з лінню? Все досить просто: якщо ви не будете обтяжені справами, які дуже не любите, в яких мало тямите і для яких потрібно докласти багато зусиль, то, ймовірно, з радістю візьметеся за те, що вам справді подобається.
Дисциплінуємо себе
Від мрій — до дій. І тут вже нікуди не дінешся від очевидної істини: щоб щось було зроблено, потрібно це зробити. На поміч проходить дисципліна — річ абсолютно незамінна для досягнення успіху. Відкладіть все, встановіть часові рамки й просто робіть — врешті це допоможе або завершити справу, або знайти ефективні рішення для її вирішення.
Шукаємо «свої» час та місце
Кожна людина індивідуальна, тож і час найкращої продуктивності різний: хтось любить працювати раннього ранку, а хтось пізнього вечора. Ваша задача — використати ці години на максимум.
Ще один важливий чинник — місце для роботи. По-перше, воно має бути зручним та організованим під ваші потреби. По-друге, ви маєте відчувати там такий собі «прилив сили», енергію необхідну для виконання завдань.
Формуємо оточення та інформаційний простір
Натхнення не береться нізвідки: найчастіше воно приходить до нас з того, що нас оточує. Креативні ідеї, ініціативні люди, життєствердні події, радісні моменти — намагайтеся, щоб таких речей було якомога більше навколо вас.
І наостанок: не відкладайте втілення цих методів у життя, почніть змінювати себе та свій світогляд саме зараз — і результат не забариться. Ставайте продуктивнішими, досягайте своїх мрій, а натхнення нехай завжди крокує поруч із вами!
Василина Яблонь