Чи знаєте ви, що завдяки роботі команди фахівців ХНУРЕ була евакуйована система дистанційного навчання та електронна бібліотека у хмарне середовище Amazon, та був відновлений освітній процес під час війни?  В цій статті ви дізнаєтесь незвичайні факти про «хмари» та чому за ними майбутнє. 

 

Хмарні обчислення (cloud computing)

      Напевно, ви вже знаєте, що це технологія розподіленої обробки даних, в якій комп'ютерні ресурси та потужності надаються користувачеві як інтернет-сервіс. Через це хмарні обчислення часто розглядаються як страховка у тому разі, якщо зламається комп'ютер чи буде катастрофічний збій жорсткого диска.

      Так, пошта nure.ua — не виняток, й таких прикладів застосування «хмари» є багато. Можливо, ви створювали якийсь плакат у Canva, що теж побудований на принципі cloud computing?

      Проте «хмара» не є повністю віртуальною. Хоча ваші файли можуть і не зберігатися безпосередньо на вашому комп'ютері, їх все одно необхідно розмістити на якомусь обладнанні десь у світі. Коли ви завантажуєте щось у «хмару», файл відправляється через Інтернет на реальний сервер. Постачальники хмарних послуг мають сотні та тисячі фізичних серверів, відомих під загальною назвою «серверні ферми», розташовані в центрах обробки даних по всьому світу.

 

 

Типи хмар в Інтернеті

      Приватна хмара — віртуальне середовище, яким володіє конкретний власник і використовує його для своїх потреб. Часто використовується у банківському і державному секторі.

      Публічна хмара — віртуальне середовище, власник якого надає послуги всім охочим. Наприклад, Microsoft Azure чи Google Cloud.

      Гібридна інфраструктура — обчислювальна система, в якій спільно використовуються ресурси як приватної хмари, так і публічної. Зазвичай використовується у сферах рітейлу.

 

Хмарні сервіси (cloud services)  

      Сьогодні cloud services розповсюджені й важливі, як ніколи раніше. От декілька фактів, як дають можливість усвідомити наскільки ці сервіси необхідні. 

  1. Майже половина урядових установ США використовують хмару

      Щороку ці агентства витрачають $2 млрд на створення, підтримку та супровід хмарних сервісів. Деякі експерти кажуть, що уряд є найбільшим користувачем «хмари» у світі. У різних гілках влади застосовують комерційні хмари й приватні хмари для підтримки безпеки та публічних (загальних) хмар.

  1. Світовий ринок хмарних технологій скоро досягне 1 трильйон доларів

      У 2021 року витрати компаній на публічні хмарні сервіси по всьому світу досягли $451 млрд, збільшившись на 22%. При цьому витрати бізнесу на хмарні ІТ-рішення збільшилися до $744 млрд. Про це свідчать дані аналітиків Gartner.

  1. 80% компаній, що впроваджують «хмару», бачать покращення протягом шести місяців

      Ці поліпшення були, як правило, у галузі ефективності, якості та безпеки. Крім того, перехід у «хмару» допоміг цим компаніям заощадити гроші, скоротити витрати та ефективніше використовувати персонал. Після впровадження «хмари» понад 90% осіб, які приймають рішення в галузі ІТ, побачили помітні покращення принаймні в одній області ІТ-відділу.

  1. Amazon є провідним постачальником хмарних послуг

Багато людей знають Amazon тільки за його онлайн-ринком та потоковим сервісом. Однак у наші дні Amazon пропонує понад 100 різноманітних сервісів, серед яких і cloud services. 

  1. Хмарні обчислення створюють робочі місця

      Досягнення у сфері технологій також означають створення нових робочих місць. ІТ-відділ багатьох підприємств був переглянутий, щоб включити фахівців із хмарних технологій: консультанти з хмарних технологій, архітектори хмарного програмного забезпечення, хмарні інженери та інженери з хмарного програмного забезпечення. 

  1. Обсяг даних у «хмарі» постійно зростає

      До 2025 року, за прогнозами, у хмарі буде понад 100 зетабайт даних. Один зетабайт дорівнює трильйону гігабайт.

 

 

      Отже, «хмара» і далі ставатиме все більш популярною, а тому попит на спеціалістів лише буде зростатиме. От чому ця технологія така цікава для  майбутніх фахівців в IT сфері.

Мирного неба!

Максим Мороз

 

 

 

Популярні статті

Читати далі