З початком війни час користування гаджетами серед українців зріс в декілька разів, завдяки моніторингу новин. Що чекає на вас на просторах Інтернету і як убезпечити себе від кібервійни?

 

 

  1. Психологічний тиск

      Усі ми знаємо, що найстрашніша зброя — це паніка. І ворог нею охоче користується. Для цього на кіберфронт щодня викладається купа фейків про начебто «актуальні» події, які, як наслідок, призводять до явища «масового психозу». Це фейкові новини й про застосування ядерної або біологічної зброї, й про геноцид з боку України, особливо обережними слід бути з новинами про евакуацію — довіряйте лише перевіреним джерелам і не бійтеся інформувати інших, що та чи інша новина є фейком, якщо ви в цьому впевнені.

Список перевірених джерел та як протидіяти фейкам можна знайти у нашій  статті  «ПРОТИДІЯ ФЕЙКАМ». Також, у ній є інформація, як долучитися до IT-армії усім охочим.

 

  1. Шахрайство 

      Про банальні правила типу «не переходьте за посиланнями, що були надіслані незнайомими контактами» усі знали й до війни, але тепер перевіряти приходиться і повідомлення від друзів — чи не зазнали вони «хакерської атаки». Окрім цього, зараз, як ніколи, шахраї намагаються «заробити» гроші й нажитися на чужому горі. Якщо ви плануєте переказувати гроші на благодійність, просіть звітність, бажано як до, так і після переказу. Перевіряйте докази на наявність фотошопу чи монтажу.

 

  1. Файли з неприйнятним змістом

      На жаль, ми живемо у часи, коли проти мирного населення застосовуються небувала жорстокість і насильство. Українські та іноземні медіа не можуть мовчати про ці злочини, і часто, у якості доказів прикріплюють фото та відеофайли. Якщо ви відноситеся до людей, яким психічно дуже важко сприймати подібні кадри, краще обмежити своє інфополе. Для цього у списку телеграм та інстаграм каналів залиште лише офіційні, там, зазвичай, файли насильницького характеру не публікуються, або про них завчасно попереджають і ви зможете їх уникнути. Не ігноруйте такі попередження і не травмуйте додатково вашу психіку.

 

Турбуйтеся про себе та близьких!

Аліна Тельнова

 

 

 

 

Популярні статті

Читати далі