Не беруть на роботу в IT, бо не має досвіду роботи, «нам потрібен 20-тирічний працівник з досвідом роботи 30 років»? Як наповнити рюземе своїми досягненнями до отримання повноцінної вакансії? У цій статті поговоримо про рet–проєкти, які можуть стати розв'язанням такої проблеми.
Про що це?
Pet–проєкт — це будь-який проєкт, який розробник створює для закріплення та демонстрації своїх навичок. Це може бути комп’ютерна гра для game developer, веб-сторінка для верстальника, та безліч інших прикладів. Кожен може обрати сам, що йому до вподоби.
Навіщо робити pet-проєкт?
- Перша причина, яку ми вже згадали — резюме. Наявність реальних проєектів: від самих малих до надзвичайно величезних, дає роботодавцю більш реальне розуміння, чому саме ви можете підійти на цю вакансію.
- По-друге, початкові невеликі проєкти можуть стати частиною більш вагомих, ви можете використовувати їх, як шаблони вже на реальній роботі. Наприклад, можна зробити невеликий проєкт-меню для веб-сторінки, а потім використовувати його на інших сторінках.
- І третя та, на мій погляд, найважливіша причина — практика. Без неї на освоєння певної технології піде в декілька разів більше часу.
- Також рet–проєкти замінюють якість роботи, у тому сенсі, що ми намагаючись зробити якомога кращий проект, вчимо нові технології.
Таким чином після виконання декількох невеликих проєктів, ви приблизно почнете розуміти, з чим можете стикнутися на роботі.
Як обрати pet-проєкт?
Скоріш за все ви вже обрали для себе конкретний напрямок розробки в IT. На що ж треба звернути увагу при виборі проєкту?
- Нехай ваша роботи приносить радість.
Оберіть те, що вам дійсно цікаво, або інакше проект може застопоритись на першому commit або результат буде занадто далеким від ідеалу, а перероблювати вам вже не захочеться. - Перегляньте які технології актуальні по вашому напрямку.
Це допоможе уникнути вивчення застарілих підходів, які зараз не застосовуються. - Знайдіть гарну ідею.
Це може бути ваш особистий стартап проєкт або ідея з інтернету. Ви можете почати з того, що максимально точно копіювати додатки, веб-сторінки, тощо, які вам подобаються. Цей підхід гарний тим, що в вас вже є матеріали для дизайну (фото, розуміння інтерфейсу), а також можна за необхідності подивитись source–код, якщо він відкритий.
Під час розробки, ви зрозумієте, що треба довчити або вивчити з нуля. Також це гарна можливість відслідковувати свій прогрес. Скоріш за все, через деякий час розробки ви подивитесь на свій початковий проект і зрозумієте, що можна виправити або взагалі вирішите переписати з нуля.
Щасти у пошуках!
Іван Ларін