Не беруть на роботу в IT, бо не має досвіду роботи, «нам потрібен 20-тирічний працівник з досвідом роботи 30 років»? Як наповнити рюземе своїми досягненнями до отримання повноцінної вакансії? У цій статті поговоримо про рet–проєкти, які можуть стати розв'язанням такої проблеми.

 

 

Про що це?

      Pet–проєкт — це будь-який проєкт, який розробник створює для закріплення та демонстрації своїх навичок. Це може бути комп’ютерна гра для game developer, веб-сторінка для верстальника, та безліч інших прикладів. Кожен може обрати сам, що йому до вподоби.

 

 

Навіщо робити pet-проєкт?

 • Перша причина, яку ми вже згадали — резюме. Наявність реальних проєектів: від самих малих до надзвичайно величезних, дає роботодавцю більш реальне розуміння, чому саме ви можете підійти на цю вакансію.
 • По-друге, початкові невеликі проєкти можуть стати частиною більш вагомих, ви можете використовувати їх, як шаблони вже на реальній роботі. Наприклад, можна зробити невеликий проєкт-меню для веб-сторінки, а потім використовувати його на інших сторінках.
 • І третя та, на мій погляд, найважливіша причина — практика. Без неї на освоєння певної технології піде в декілька разів більше часу.
 • Також рet–проєкти замінюють якість роботи, у тому сенсі, що ми намагаючись зробити якомога кращий проект, вчимо нові технології.

      Таким чином після виконання декількох невеликих проєктів, ви приблизно почнете розуміти, з чим можете стикнутися на роботі.

 

 

Як обрати pet-проєкт?

     Скоріш за все ви вже обрали для себе конкретний напрямок розробки в IT. На що ж треба звернути увагу при виборі проєкту?

 1. Нехай ваша роботи приносить радість.
        Оберіть те, що вам дійсно цікаво, або інакше проект може застопоритись на першому commit або результат буде занадто далеким від ідеалу, а перероблювати вам вже не захочеться.

 2. Перегляньте які технології актуальні по вашому напрямку.
        Це допоможе уникнути вивчення застарілих підходів, які зараз не застосовуються.

 3. Знайдіть гарну ідею.
        Це може бути ваш особистий стартап проєкт або ідея з інтернету. Ви можете почати з того, що максимально точно копіювати додатки, веб-сторінки, тощо, які вам подобаються. Цей підхід гарний тим, що в вас вже є матеріали для дизайну (фото, розуміння інтерфейсу), а також можна за необхідності подивитись source–код, якщо він відкритий.

      Під час розробки, ви зрозумієте, що треба довчити або вивчити з нуля. Також це гарна можливість відслідковувати свій прогрес. Скоріш за все, через деякий час розробки ви подивитесь на свій початковий проект і зрозумієте, що можна виправити або взагалі вирішите переписати з нуля.

 

Щасти у пошуках!

Іван Ларін

Популярні статті

Читати далі