З кожним роком кількість винаходів у світі стає все більше, що не дивно, якщо згадати, з яким темпом ми намагаємося потрапити в омріяне «майбутнє з літаючими машинами». Але від однієї думки про кількість незрозумілих та нудних технологічних термінів в мене вже голова йде обертом. Тому, пропоную вам перейти до мого власного огляду топ-3 трендів цього року. 

 

      Розпочну із кінця.

На третьому місці у нас NextGen.TV

 

 

      NextGen TV, тобто ATSC 3.0 — це телемовлення останнього покоління, що було призначено для покращення його якості, інтерактивності та універсальності. І хоча розроблений він ще у далекому 2017 році, але популярності набирає саме в останній час. Щоб зрозуміти, чим він відрізняється від будь-якої іншої версії телебачення, наведу декілька переваг:

  1. Персоналізованість.
    Через покращені IP-технології, має змогу дозволяти телевізійним станціям підбирати контент, слідуючи побажанням користувача.

  2. Діапазон сигналу.
    Може передавати сигнали в дуже широкому діапазоні частот, що гарантує краще покриття та стійкість сигналу в місцях із поганим прийомом, через що швидко збільшує свою аудиторію.

  3. Аварійне інформування.
    Має можливість бути використаним для автоматичного розсилання повідомлень про надзвичайні ситуації.

Також має високу якість зображення та покращену систему звуку, що, хоча вже й не вражає так сильно, але все ще є важливим аспектом. Зважаючи на це, можу вас запевнити, що це цілковито заслужена бронза.

 

На другому місці — Метавсесвіт

 

 

      Так-так, в усім нам відомої віртуальної реальності(VR) ще є чим дивувати, тому поки рано списувати її з рахунків. За опитуванням журналу Forbes, яке провела фірма Accenture, можна побачити, що 55% від опитаних 9000 людей хочуть стати «активними користувачами» метавсесвіту. А 90% готові почати занурюватися у нього вже зараз. Тому такі компанії як НТС, Meta, Sharp, Canon та навіть Apple зараз працюють не покладаючи рук, щоб надати пласкому світу Інтернету звичну нам 3D модель. Та насправді, ще дуже-дуже рано казати про успіх, тому ця технологія ще довго буде тримати нас у напрузі, але хто знає, чим нас здивують…

 

І перше місце, золото мого списку — Штучний Інтелект.

 

 

Було б дивно, якби це був не він. За останні роки його популярність все зростає, чим і користуються компанії, створюючи все більше штучних «помічників». Згадаю найвідоміші:

  1. Character.ai — чат-бот, що генерує відповіді на віші репліки, і тим самим надає змогу поспілкуватися з улюбленим персонажем мультфільму, фільму, коміксу, аніме, серіалу тощо.

  2. ChatGPT — чат-помічник, що виконує завдання, які ставить користувач: шукає інформацію, пише оповідання, розв’язує задачі та приклади тощо.

  3. DALL-E — бот, що створює картини за вашим описом, потрібно лише ввести побажання англійською мовою — і витвір мистецтва готовий.

  4. AI Avatar — бот, що обробляє фотографії. Вам потрібно тільки завантажити ваше фото — і через мить перед вами вже буде яскрава картинка, що приверне увагу до вашого профілю в соціальних мережах та розбавить контент своєю оригінальністю.

  5. Soundraw.io — бот для написання музики за обраними характеристиками, що вам потрібні: жанр, інструменти, настрій, тривалість тощо. «Помічник» створює неповторну пісню за секунди.

      Але, не зважаючи на всі плюси й непомірні можливості, гостро стоїть питання безпеки використання штучного інтелекту, бо, користуючись цими ботами, люди втрачають свою оригінальність, креативність та самостійність, падає якість художнього мистецтва та освіти. Якщо ця тенденція пройде на ширший рівень та захопить масову індустрію, сотні й тисячі людей можуть втратити робочі місця.

 

      Тому, варто пам’ятати: як би не захоплювала подих сама лише думка про можливості розвитку нашого суспільства з даними винаходами, наше суспільство не може існувати без чітко означених етичних та моральних норм. Ми не можемо поринути в розвиток тільки одного аспекту нашого життя, адже всі вони міцно пов’язані між собою. Давайте разом спостерігати за нашим розвитком, бути його частиною та залишатися людьми!

 

Тетяна Лантінова

 

Популярні статті

Читати далі