2024 рік лише розпочався, але, погодьтеся, вже так кортить знати, що цікавого він принесе.

      Чим дивуватимуть нас технології, які розвиваються як ніколи стрімко? Яке місце матиме Україна у цьому процесі?

 

      Але спочатку розберемося з головним питанням. Що якнайкраще відображає сучасні технологічні тенденції та може підказати майбутні напрямки для їх розвитку в новому році?

      Відповідь проста — це надмасштабні технологічні події минулого року, наприклад, Web Summit 2023. Він відбувся в середині листопада у Лісабоні й зібрав 70 236 учасників зі 153 країн. До речі, там, у Національному павільйоні України було представлено 25 вітчизняних компаній.

 

 

Про що Web Summit?

      Загалом, це місце, де «стартапери» шукають потенційних інвесторів, а ті своєю чергою гідні проєкти, де практично з усіх куточків планети збираються поціновувачі технологій й просто охочі гарно провести час.

      Окрім виставкового простору й різних дискусій, важливою частиною конференції є PITCH-competition, де обрані організаторами проєкти змагаються за увагу спонсорів.
      Цікаво, що на представлення стартапу є всього три хвилини, і ще три, щоб відповісти на питання аудиторії. Втриматися, як бачите, не так і просто, тож до фіналу доходять лише найсильніші.

      Отже, саме ці стартапи якнайкраще відображають сучасні технологічні тенденції й можуть підказати майбутні напрямки для їх розвитку. Які ж tech-тренди найімовірніше залишатимуться актуальними у 2024 році?

 

 

Тенденції сучасних технологій і tech-бізнесу

      Питання, які постали на конференції, були з розряду тих, які справді «на часі», тож з упевненістю можу сказати, що технологічний світ все більше наближається до розв’язку глобальних проблем і підлаштовується під реальні людські потреби.

 

Штучний інтелект

      Безумовно, штучний інтелект ще довгий час міцно триматиметься на піку трендів. Хоч дискусія на Web Summit велася і про неетичні сторони застосування цього новомодного явища. Його елементи містив мало не кожен проєкт-учасник, а переможцем PITCH став стартап Inspira, що використовує ШІ для демократизації правового простору.

 

 

      Розробники з України представили не менш достойні проєкти:

  • Ringostat — бізнес-телефонія зі штучним інтелектом.
    Цей продукт корисний не тільки для відділу продаж, а для техпідтримки, яка покращує якість обслуговування та маркетингу, щоб зрозуміти зацікавленість клієнтів.

  

  •  YouScan — платформа для аналітики й збору інформації з соціальних медіа, що допомагає відстежувати вподобання та потреби аудиторії.

 

  • Bird — застосунок для оренди житла з інтерактивною 3D мапою, де зібрано оголошення з усіх найбільших сайтів нерухомості.

      Думаю, саме універсальність штучного інтелекту є його «родзинкою». Він може бути впроваджений практично в будь-якій сфері й здатний оптимізувати величезну кількість завдань. Сучасний світ не може від такого відмовитись.

 

Програмне забезпечення «на вимогу»

      Мова йде про так звані SaaS-технології, коли розробник надає програмне забезпечення замовнику відповідно до його персональних потреб. Попит на такі послуги лише зростатиме, бо вони спрощують основні процеси в компанії та допомагають організувати роботу більш ефективно.

 

 

      Гарним прикладом для цього напрямку є український стартап, який організовує плідну комунікацію, спільну роботу та взаємодію з клієнтами.

  • Uspacy — онлайн-сервіс для створення єдиного робочого простору організації, якого б розміру вона не була, малого та великого бізнесу. Комунікація з колегами, розподіл завдань, автоматизація продажів і ще багато ефективних функцій вміщуються всього в один додаток.

  

«Зелені» технології

Глобальна проблема екології все більше хвилює технологічних підприємців — велика кількість доповідей і «зелених» проєктів на Web Summit цьому підтвердження. Цілком очікувано, що у 2024 році зросте кількість стартапів з перероблення, вторинного використання та чистого виробництва, а також таких, що спеціалізуються на виготовленні нешкідливого для довкілля пакування. Серед них є українська компанія S.Lab, яка отримала місце серед десятки лідерів у PITCH.

  • S.LAB — виробництво екологічного пакування в промислових масштабах. Стартап винайшов природну заміну пластику. Уявіть собі, автори вирощують з грибного міцелію і конопель пакування, декор і навіть меблі — це справжній прорив у виробництві екоматеріалів.

  

Здоров’я і діагностика

      Підтримка та покращення людського здоров'я — ще один популярний напрямок сучасних технологій. Ця ніша має досить багато відгалужень і має попит на ринку, що дозволяє їй швидко розвиватись. Розробники працюють над проєктами для контролю емоційного і розумового стану, швидкої діагностики та генерації персональних планів харчування й фізичної активності.

      Українські стартапи теж не лишаються осторонь цієї сфери.

  • Nasnaga — сервіс, який пропонує створення особистих траєкторій розвитку здоров'я на основі регулярного моніторингу необхідних показників. 

  • Aspichi — це віртуальна платформа, що націлена на навчання складних навичок, наприклад, хірургічним навичкам або протезуванню.

 

 

      Адаптація та налаштування, автоматизація та можливість дистанційної допомоги — це основні тренди, які простежуються в цьому напрямку.

 

Ось такі технологічні прогнози. Сподіваємось, що 2024 рік для світу й України буде плідним на дивовижні розробки та сильні бізнес-проєкти.

 

Василина Яблонь

 

Популярні статті

Читати далі