Чи знаєте ви, які книги цікавлять майбутніх програмістів? Що вони хочуть знати про особисте та кар'єрне зростання? Підбірка книг у цій статті буде цікавою своєю різноплановістю не лише студентам, а й ширшій аудиторії.
Є книжки, які ми можемо перечитувати неодноразово у пошуку відповіді на питання, які пов'язані з розвитком кар'єри. Нам цікаві чесні історії успішних талановитих людей, креативні ідеї для вирішення складних бізнес-проблем та хорошого програмування, а також виховання сили волі та перевірені часом риторичні прийоми.
- "Стів Джобс" (Вольтер Айзексон)
В основі цієї біографії бесіди з самим Стівом Джобсом, а також із його родичами, друзями, ворогами, суперниками та колегами. Джобс не контролював автора. Він відверто відповідав на всі запитання і чекав такої самої чесності від інших. Це розповідь про життя, повне падінь і зльотів, про сильну людину та талановитого бізнесмена, який одним з перших зрозумів: щоб досягти успіху в XXI столітті, потрібно поєднати креативність та технології.
- "Сила волі. Як розвивати та зміцнювати" (Келлі Макгонігал)
Уся книга — освітній курс з виховання власної сили волі за 10 тижнів. Практичний посібник з покроковою стратегією. Ви дізнаєтеся, що таке сила волі й чому вона важлива, як наше тіло народжене чинити опір подразникам, чому ми сприймаємо бажання за щастя і чому сила волі заразлива.
- "Виступати легко" (Макс Аткінсон)
Як вміло розставити акценти — словами та жестами? Коли доречні метафори та анекдоти? Чи завжди такі слайди корисні? Тут ви знайдете безліч надзвичайно ефективних перевірених часом риторичних прийомів. Книга вчить "запалювати" людей словом і завжди досягати бажаного результату, а також виступати легко. Ця інформація буде цікава широкій аудиторії, її сміливо можна розглядати як базовий підручник із сучасної риторики.
- "Метод McKinsey" (Ітан Расієл)
На сьогодні у світі немає іншої настільки відомої, успішної консалтингової фірми, як McKinsey & Company, що має попит. Її клієнтами є більшість провідних світових корпорацій. З цієї компанії вийшли багато великих бізнес-лідерів і мислителів у галузі менеджменту. Книга вперше розкриває методи управління, які компанія McKinsey ретельно охороняла довгий час, і демонструє інструменти, що дозволяють менеджерам будь-якого рівня мислити як консультанти McKinsey та знаходити рішення складних бізнес-проблем.
- "Чистий код" (Роберт Мартін)
Навіть поганий програмний код може працювати. Але якщо код не є чистим, це завжди заважатиме розвитку проєкту та компанії-розробника, забираючи значні ресурси на його підтримку. Ця книга присвячена гарному програмуванню. Вона сповнена реальних прикладів, ви дізнаєтесь багато нового про код. Ще й надто, ви навчитеся відрізняти хороший код від поганого.
- "Програміст-прагматик" (Томас Хант)
Книга абстрагується від спеціалізації, що зростає та технічних тонкощів розробки програм, щоб досліджувати суть процесу — вимоги до працездатної та підтримуваної програми, що приводить користувачів у захват. Тут ви знайдете різні теми — від особистої відповідальності та кар'єрного зростання до архітектурних методик, що надають програмам гнучкість та простоту в адаптації та повторному використанні.
Можливо написати, що ця література допоможе вам стати кращими, але достатньо й того, що вона дає можливість по-іншому глянути на деякі речі у житті. Сподіваємося у цій добірці ви знайдете щось для себе!
Успіхів в подоланні кар’єрних (і не тільки) бар’єрів!
Олег Топорков