Виявляється, що є гра, яку використовують для лікування азартних людей від ігрової залежності та для перевиховання «складних» підлітків зі слів сторінки Вікіпедії. А ще цією грою цікавляться люди всесвітньої організіціїї «Менси» (людей з високим IQ). Що це за гра?

 

     Мафія. У кожного це слово викликає власну асоціацію. Одні згадують мережу ресторанів, другі — баронів, наркокартелі, зброю, треті — карткову гру. Саме про неї і йтиметься.

 


Трохи історії

     Як виникла сама гра? Деякі люди, надихнувшись картинами відомих художників, пишуть музику, або, почувши гарну мелодію, створюють чудовий танець. Один зі студентів психологічного факультету МДУ Дмитро Давидов теж вирішив відзначитися. Після перегляду серіалу «Спрут» (1986 року) він вигадав карткову гру, яка стала улюбленою для багатьох — «Мафія». Ця гра була така цікава, що поширилася далеко за межі гуртожитку, в якому все починалося. Вона підкорила як СРСР, так й Італію, Угорщину, Німеччину, Францію, навіть інші країни. Вірно кажуть, що «Мафія» має довгі руки.

 

 

     "Мафія" дісталася і до кінематографа. Неодноразово гру намагалися екранізувати. З 1990 по 1995 роки в Латвії транслювалось щотижневе телешоу «Парламент проти мафії». У 2005 році в Америці вийшов жах "Вовк-одинак". У ньому розглядається один із варіантів гри. У 2016 році з’явився фільм «Мафія: Гра на виживання». 

     Автору гри, Дмитру Давидову є чим пишатися. «Мафія», визнано однією з «50 найбільш історично і культурно істотних ігор, що з'явилися після 1800 року»

     Вона така ж популярна, як «Warhammer», «Монополія», «Настільний футбол», «Dungeons and Dragons» і «Цивілізація».

 

 

     Жанр цієї гри назвати нелегко. Але чого не знаю я, підкаже "Вікіпедія": "Мафія — це командна психологічна покрокова рольова гра з детективним сюжетом". Гра розвиває акторські таланти, ви починаєте мислити ширше, розпізнаєте обман, простіше спілкуєтеся з людьми.

     Можливо тому деякі фірми спеціально навчають своїх співробітників за допомогою «Мафії» спілкуватися з клієнтами. Це ж чудовий тренінг. Одна зі співробітниць компанії IBS зізнається: «Після такої ігрової практики справжні переговори не страшні».

 

 

Види гри

Існує кілька варіантів:

  1. У темну. Під час гри учасники постійно сидять із зав'язаними очима. (Ну, чи можна їх просто закрити).
  2. Зі спіритичними сеансами. Під час гри можна поставити запитання гравцю, який уже помер. Для цього складено спеціальний список. Звичайно, не факт, що дух скаже правду. До того ж, питання складені таким чином, що не можна отримати однозначну відповідь.
  3. Румунський варіант. Усі гравці голосують за допомогою двох кульок. Білі для гравця, якому ви довіряєте, чорні для підозрілого. Той, у кого більше чорних кульок, сідає до в'язниці.
  4. Гра за сюжетом. Можете вибрати «Гаррі Поттера» або «Червону шапочку», неважливо, будь-яка цікава для вас тематика. Змінюєте сюжет. Підправляєте назви статусів та дій. Головне завдання під час гри — знайти мафію, не забуваючи дотримуватися вибраних ролей.

 

Тематичні колоди

     Тематика колод різноманітна. Наприклад, у Франції дуже популярною вважається колода, в якій використана тема перевертнів. Вона так і називається: «Ви випадково не перевертень?». Звичайно, є й інші.

 

 

     Яких персонажів там тільки нема! Окрім стандартних: комісар, мафія, мирний мешканець; можуть бути дуже дивні ролі: «Кощій», «купідон», «Рембо», «чарівник», «водій автобуса», «сільський ідіот», «сільський велосипед» та інші. Тільки не питайте, що вони усі в грі роблять. Я напевно не знаю. Усе залежить від фантазії гравців.

      Якщо повернуться до реалізму, то грою, найбільш наближеною до класичної «Мафії», вважається гра «Піф-Паф» (Bang!), створена в 2002 році в Італії. 

     У Німеччині також випустили гру за мотивами "Мафії". Вона називається "Остракізм". Сюжет полягає в тому, що люди, опинившись на острові після аварії корабля, з'їдають одну людину в день. Вижити зможуть лише останні два. Ням, ням! 

      "Мафія" - одна з найвідоміших ігор серед настілок. Зазвичай бере участь від 5 осіб. Якщо ви ніколи раніше у неї не грали — спробуйте! Зберіть компанію, особливо пощастило тим, хто мешкає у гуртожитку, їм це зробити легше. І добрий вечір вам забезпечений.

 

 

 

Гарного настрою!

Мажуга Марина

  

Популярні статті

Читати далі