Розпочався новий навчальний рік, вже пройшли перші лекції, а у когось лабораторні й практичні заняття. Проте не варто забувати про відпочинок: пропонуємо підбірку фільмів, аніме, мультиків, які варто переглянути. 

 

  1. Аніме «Зроблено в Безодні» (Made in Abyss)

 

 

      З першого погляду твір виглядає дитячим, проте з кожною серією та рівнем безодні аніме стає жорстокішим. Десь «У тому світі» існує величезний провал у землі. Точні розміри ще ніхто не знає, проте сьомий шар знаходиться на глибині понад 15 км. Безодню досліджують шукачі, які вчаться у спеціальній школі. Ось одна така учениця Ріко знаходить на першому рівні хлопчикоподібного робота з амнезією, можливо, з найнижчої точки Безодні.

 

  1. Мультсеріал «Сонячні протилежності» (Solar Opposites)

 

 

      Відносно новий американський мультик про прибульців з далекої-далекої планети Шлорп. Високорозвинена, трохи тоталітарна цивілізація, яка одного разу була знищена астероїдом. Мешканці відправились на пошуки іншого світу, придатного для життя. Головні герої: Корво, Террі, їх «діти» Юм’юлак та Джессі разом з Пупкою (істота-суперкомп’ютер, що має тераформувати Землю для придатного проживання земних рослин і тварин.) приземлились на нашій планеті. Чужі, нікому не потрібні, вони розповідають про свої пригоди.
P.S. Рекомендую дивитися лише в українській озвучці: так ви зможете почути жарти про Сільпо, Пузату Хату, Сердючку, Вінника тощо.

 

  1. Серія фільмів «Судна ніч» (The Purge)

 

 

      Це фільми жахів, який доволі неоднозначно сприймається різними людьми. США, 2022 рік. На перший погляд, ідеальне суспільство, де всі живуть добре і, головне, немає злочинності. Причина проста: раз на рік людям дозволяється робити що завгодно, в тому числі вбивати власних ворогів, і це ніяк не засуджується, а навпаки. Кожен фільм розповідає окрему історію, проте неодмінно пов’язану з тією самою кривавою ніччю.

 

  1. «Люди-вовки», або «Перевертні» (Jin-Roh)

 

 

      Відносно старе повнометражне аніме про Японію 1950-х років, з одним застереженням — у цьому світі в Другій світовій війні переміг Третій Рейх, а Країна вранішнього сонця навпаки — програла. Тут дуже часто відбуваються протести крайніх лівих, а тому держава створює спеціальні поліційні підрозділи, до якого входить і головний герой Фусе. Після того, як він побачив самопідрив злочинниці, яка за будь-яку ціну не хотіла була заарештована, то у нього виникає важка психологічна травма. Згодом цей спецпризначенець втягується у складну боротьбу зі світом.

 

  1. «Балто» (Balto)

 

 

      Чому б не згадати класику? В основі сюжету пригодницького мультфільму «Балто» лежить реальна історія, що сталася в 1925 році. У невеликому містечку Ном, серед дітей починається епідемія дифтерії. Ситуація, що склалася ускладнюється тим, що сильна буря, яка тільки почалася, повністю відрізає місто від зовнішнього світу. Єдиною надією залишалася собача упряжка, якою потрібно було подолати майже тисячу кілометрів по суворих і засніжених просторах. Балто був наполовину вовк, який хотів визнання як серед інших тварин, так і серед людей. Доля дає йому такий шанс-випробування.

 

      Як гарно інколи забути про всі проблеми й тривоги, та зануриться в щирий світ фантазії, де добро завжди перемагає зло. У цьому світі раді всім: не важливо скільки вам років,18 чи значно більше.

 

Мирного неба та душевної рівноваги!

Максим Мороз

 

Популярні статті

Читати далі