У багатьох із нас є улюблені вихованці. І ми постійно їх фотографуємо для друзів, для Інстаграму або ж просто для себе. Як навчитися робити світлини не просто милими та кумедними, а й красивими? 

 

Ракурс

      Будь-яка фотографія починається з ракурсу. Саме від нього залежить передача емоцій і думки фотографії.

 

 

 

      Якщо ви хочете отримати гарну фотографію, варто дотримуватися правила, що потрібно фотографувати з рівня очей. Це правильно передає перспективу, і спотворення будуть мінімальними. Фотографування зверху можна застосовувати під час взаємодії з людиною, або коли хочете явно показати вид згори, наприклад, якщо ваш вихованець скрутився калачиком і спить.

 

Емоція

      Другим нюансом є емоція вашого вихованця і його погляд. Тут уже не можна попросити «модель» показати емоцію радості або щось подібне, але можна спробувати досягти цього, зацікавивши чимось вашого улюбленця або просто почекати потрібний момент.

 

 

 

- Покладіть їжу або іграшку перед об'єктивом, і ви отримаєте погляд вихованця в кадрі.

- Якщо ви хочете передати атмосферу сонливості та спрямувати погляд у кадр, то завжди можна погладити вашу модель, і, з великою часткою ймовірності, вона подивиться на вас млосним, сонним поглядом.

 

Поза

      Що стосується пози — тут уже як пощастить. Для ходьби або бігу можна так само використовувати іграшку або їжу, але доведеться побігати й самому, щоб отримати хороший кадр.

 

Рух

      Для фотографії в русі, потрібно завжди більше світла, тому що при недостатньому освітленні ви ризикуєте отримати розмитий кадр. Для цього є сенс використовувати додаткове джерело світла, якщо ви перебуваєте в темному приміщенні.

 

 

Оточення

      Велику роль відіграє й оточення, в якому ви робите фото. Для гарної фотографії бажано його підготувати. Якщо це будинок або квартира — прибрати сміття і все зайве з кадру. Якщо вихованець линяє, слід почистити кімнату від шерсті, тому що це точно не матиме виграшного вигляду.

 

Фон

      На допомогу так само може прийти сильне розмиття фону. Для портрета вихованця така можливість буде тільки плюсом. Це допоможе відокремити його від фону і сконцентрувати на ньому увагу.

 

 

 

Колір

      Так само, можна використовувати виділення кольором, роблячи фотографію з фоном у приглушених тонах і вміючи правильно комбінувати кольори. На вулиці ситуація трохи змінюється, але ніщо не заважає вам перенести вашого улюбленця на галявину із зеленою травою, вірно? Або ж посадити на якийсь інший об'єкт, з яким фото матиме цікавіший вигляд. Вчіться використовувати оточення на свою користь, і фотографії матимуть набагато кращий вигляд.

 

 

      І так, висновки. Під час фотографування вихованця слід звертати увагу на такі моменти:

  1. Ракурс.

      Фотографуйте з рівня очей, і точно не прогадаєте, але не бійтеся йти на творчі експерименти. 

  1. Погляд та емоції.

      Куди дивиться ваш вихованець — дуже важливо. Погляд передає атмосферу знімка: інтерес, гра, відпочинок або щось ще.

  1. Оточення.

      Цей пункт — це творчий інструмент, за допомогою якого можна змінити все. З оточенням можна взаємодіяти, показуючи заняття вихованця, а можна розмити, зробивши акцент на тварині. Не варто забувати й про правильне світло, видалення зайвого з кадру і правильні колірні комбінації. Це може, як зробити кадр чудовим, так його і зіпсувати, за незнання нюансів.

 

Марк Харланов

 

Популярні статті

Читати далі