Програмування як самостійний напрям датується приблизно 1950-ми роками, коли для запису програм почали застосовувати мнемонічну мову assembly. Тобто загалом історія програмування налічує всього трохи більше ніж 70 років. Але за цей час у цій галузі знань уже з'явилися легенди, імена яких знає практично кожен програміст.
Лінус Торвальд
Цю людину знають далеко за межами IT-сфери. Лінус Торвальд — це фінського походження американець, який створив одну з найпопулярніших операційних систем у світі. У свої 22 він виклав у відкритий доступ код Лінукса, тим самим повністю перевернувши індустрію, в якій до цього заправляли лише гроші.
Навколо нього ходить величезна кількість жартів і міфів. Наприклад, кажуть, що Лінус може зіграти в 3D-гру в голові, просто порахувавши її вихідний код, що його ДНК складається з бінарних кодів, що він може прокрутити нескінченний цикл за п'ять секунд... у своїй голові й, що Торвальдс ніколи не спить — він програмує.
Сер Тім Бернерс-Лі
Напевно ви в курсі, що таке HTTP на початку кожного адресного рядка. Але чи знаєте ви, що автором цього протоколу є британський вчений Сер Тім Бернерс-Лі? 23 серпня 1991 року ця людина представила світу перший сайт.
Сер Тім Бернерс-Лі — це той, хто запустив проєкт WWW (World Wide Web) у 1989 році, всупереч скептичним поглядам ззовні, а в 1990 році презентував перший вебсервер і перший веббраузер. На закінчення присвяченого Тіму абзацу, який лише поверхово описує його життєві досягнення, хочеться додати його цитату: : «Це для всіх».
Брендан Айк
Людина, яка розробила загальновизнаний стандарт у вебпрограмуванні, співзасновник компанії Mozilla, співучасник розробки Firefox. Усе це не хто інший, як Брендан Айк. Більш коротко він відомий просто, як творець мови JavaScript, яка якраз сьогодні і є стандартом вебпрограмування.
Брендан також обіймав посаду головного виконавчого директора, але був звільнений з почесної посади по суті своєї ж компанії. У січні 2019 року Айк оголосив про запуск нового open source браузера Brave, після 4-х років розробки й тестування. Наскільки популярним стане його новий проєкт, поки не відомо. Але принаймні розробник зараз займається тим, що йому цікаво.
Бйорн Страуструп
Сьогодні мову С++ викладають практично у всіх ВНЗ світу. Її батьком, якраз, і є Бйорн Страуструп. Сам Бйорн каже, що він хотів використати загальну абстракцію даних для блага людей, які працюють із реальними речами та зробити це так, щоб люди могли працювати на низькому програмному рівні.
Для цього він фактично поєднав потрібні йому властивості мов С та Similar, а саме абстракцію високого рівня та ефективність для складних обчислювальних задач. Зараз Бйорн займається викладацькою діяльністю.
Отже, «Ми стаємо тим, про що ми думаємо.» (Ерл Найтінгейл), інакше кажучи, дуже корисно вивчати історії великих людей, можна багато чого в них навчитися. Особливо, якщо зрозуміло, що починали вони так само як і всі.
Гортаючи сторінки біографій відомих особистостей і бувши натхненним своєю улюбленою справою, можна і самому випадково опинитися на одній з таких сторінок.
Стефані Огу