Дорослішаючи, поступово ми губимося у справах домашніх і робочих, у нас постійно не вистачає часу. Але як же важливо іноді зупинитися і провести вечір у затишній компанії книжок.
Коли ти був школярем, що тебе мотивувало читати? Напевно, хороша оцінка із зарубіжної чи української літератури. Згодом ця ниточка з літературним світом втрачається і людина про неї забуває. Але ж читання створено для задоволення. Читаючи, ми можемо уявляти цілі світи, додумувати зовнішність героя і, звісно, відчувати емоції, яких нам не дасть кіно. Для цього створено нову добірку книг — нагадати, як же все-таки класно читати.
«Клуб невиправних оптимістів». Жан-Мішель Генассія
Як і більшість книг класики, ця може здатися читачеві складною для читання. Але прочитати її безперечно варто, адже французькі критики назвали цю книгу великою, а автору вручили за неї Гонкурівську премію.
Герою роману дванадцять років. Усі ми пройшли цей вік і знаємо, що трапляються сварки з батьками, проблеми в школі, труднощі у стосунках із друзями. Головний герой долає все теж саме. Єдині речі, в яких він не чує душі, - мистецтво фотографії та книги. А улюблений притулок для нього — задня кімнатка паризького бістро, прозвана Клубом невиправних оптимістів, де збираються великі люди тієї епохи за грою в шахи. Цей роман про дорослішання, стосунки й, що не менш важливо, пошуки себе.
«Механічний апельсин». Ентоні Берджес
Усі знають про фільм, мало хто знає про роман. Ця книга антиутопія Ентоні Берджесса з'явилася ще 1962 року, а фільм Стенлі Кубрика, майже через десятиліття.
У романі перед нами постає суспільство майбутнього, а головний герой — п'ятнадцятирічний коротун Алекс. Він раз у раз потрапляє в різні халепи. В одній із таких колотнеч опиняється у в'язниці, де на нього чекає знайомство з різними цікавими персонажами, як, приміром, із тюремним священником. У книзі розповідається про нелегку долю головного героя, про його сприйняття світу загалом.
«Аліса в Країні Чудес». Льюїс Керролл
Погодьтеся, що є такі твори, які можна читати й в дитинстві, і в дорослому житті. Але вони сприймаються зовсім по-різному, хоча, здавалося б, ті самі слова, той самий сюжет. Саме так відбувається з «Алісою в Країні чудес».
Усі знають розвиток подій у цій книжці, чи то завдяки мультфільму, чи то завдяки екранізації Тіма Бертона. Дівчинка, на ім'я Аліса, в гонитві за білим кроликом із годинником потрапляє через кролячу нору в інший, незрозумілий і абсурдний для нас світ. Радимо прочитати її вже не в дитячому віці, і гарантуємо, що вам усе здасться абсолютно іншим.
Читайте і насолоджуйтеся!
Альона Горбаньова