Насправді книги, згадані нижче, допоможуть всьому, що стосується створення нового. І не важливо чи то написана картина, чи написаний код.
Коли ми створюємо ту чи іншу річ, то рано чи пізно у нас все йде далеко не за планом, і процес зупиняється. Причиною цього може стати втрата мотивації або натхнення, нав'язливі думки плану «я недостатньо хороший» і «нічого не вийде», а в результаті ми залишаємося з кинутою на півдорозі справою. Щоб такого не відбувалося, насамперед треба налаштувати себе правильно і з цим нам допоможуть наступні книги.
«Кради як митець» Остін Клеон
Як сказав Сальвадор Далі: "Той, хто не хоче нікого імітувати, нічого не створить".
Річ у тому, що у цьому світі немає нічого оригінального. А якщо бути точнішим – немає нічого АБСОЛЮТНО оригінального. І якраз про це йдеться в цій книзі.
Головна ідея – правильно навчитися створювати щось своє, ґрунтуючись на ідеях, почерпнутих раніше. Тобто не копіювати, а робити по-своєму і при цьому отримувати хороший результат. Книга вчить сміливості та відучує від почуття провини за запозичення чиєїсь ідеї.
«Тонке мистецтво пофігізму» Марк Менсон
«Вміти плюнути — значить поглянути в обличчя найважчим і найнебезпечнішим викликам — і діяти».
Назва книги вже звучить багатообіцяльна, чи не так? Але це не книга з розряду «Як стати кращим», а скоріше її критика.
Основна думка «Тонкого мистецтва пофігізму» в тому, що неможливо весь час радіти й жити без проблем або позбавлятися своїх недоліків.
У цьому просто не буде сенсу. Автор пропонує нам не відмовлятися від наших страхів і недоліків, а зіткнутися з ними віч-на-віч і прийняти їх. На його переконання, тільки тоді ми зрозуміємо, що таке справжнє щастя.
«Як не збожеволіти, працюючи з дому» Адам Куртц
Знайдіть спосіб, як бути щасливим з тим, що маєте, і у вас завжди буде саме те, що вам потрібно.
У цій книзі зібрані поради від автора, які змусять відчути себе впевнено та легко, стати відкритим для нового сприйняття навколишнього світу. Автор же своєю чергою виступає не в ролі оповідача, а в ролі друга. Книга починається розділом «Як братися за справи» (погодьтеся, всі ми іноді відкладали справи на потім і прокрастинували) і закінчується розділом «Прості поради, як досягти успіху». Між ними прокладено шлях з інших, не менш важливих частин. Наприклад, глава «Як бути самим собою», стоїть точно вашої уваги.
Отже, можу гарантувати, що після прочитання хоча б одної з цих книг ви відчуєте себе краще, ніж відчували раніше!
Творіть і не бійтеся нічого!
Альона Горбаньова