Навчання тільки-но розпочалося, а ти вже не маєш сил та бажання зрушити гори? Погана осіння погода та депресивний настрій знищили твою продуктивність? Тоді ці 10 легких способів самомотивації ідеально тобі підійдуть.

Початок навчального року збігається з початком емоційно важкої пори року, пори поганого настрою та сірості за вікнами - осінню. Чому саме восени багато людей страждають через так звану "осінню депресію"? Навіть учені та психологи не мають чіткої відповіді на це запитання, проте всі знають, що відсутність настрою впливає на працездатність. Якщо тобі це знайомо, або ти просто не знаєш, що таке мотивація, як вона працює, то шукай метод, який тобі найбільше підійде, щоб бути продуктивним цілий рік навіть у моменти "перегорання".

 

 1. Запиши свої цілі та прагни до них.

Цим методом користуються інстаграм-блогери та активно діляться своїми позитивними враженнями, адже суть полягає в тому, щоб написати свої плани на день, тиждень або місяць на аркуші або спеціальному планері, який можна знайти в канцелярському магазині, та виконати все, що ти записав.

 

 

Тільки формулюй їх максимально зрозуміло і чітко, познач терміни й обсяги. На папері все виглядає більш зрозуміло, ніж в голові. З'являється внутрішня впевненість, що все вийде.

 

2. Плануй

Самої установки цілей недостатньо, реалізувати їх без плану практично неможливо. Але знаючи, чого хочеш досягти, легше зрозуміти, як це зробити. Визнач конкретні кроки і слідуй плану.

 

 

Якщо ти не будеш ухилятися від нього, то робочий або навчальний день пройде не так болісно, як коли ти не знаєш з чого почати, а в голові повна плутанина.

 

3. Знайомся з  біографіями, що надихають.

Не зважаючи на те, що ми вчимося на власному досвіді, досвід інших людей завжди корисно впливає та надихає. Якщо ти невпевнений що зможеш, то пошукай біографії людей, які досягли багатого в тій галузі, в якій працюєш і ти. Пророблена ними робота доводить, що можна досягти того, чого ти бажаєш, надає крила.

 

 4. Заздри

Спосіб чимось схожий на попередній. Згадай, як нещодавно ти почув про успіхи колеги або знайомого, як захотілося в той момент довести, що і тобі це під силу.

 

 

Заздрість - сильний мотиватор. До того ж природний, так ми влаштовані. Знайди людину, суперництво з якою буде тебе мотивувати, і гайда.

 

 5. Надихайся цитатами

Буває так, що сказана або прочитана вчасно фраза, спонукає нас діяти і напружено працювати, навіть коли це складно. Повісь свої улюблені цитати над робочим столом.

 

 

Нехай будуть перед очима, налаштовують на хвилю успіху і надають впевненості у власних силах.

 

6. Змінюй мислення

Твої думки впливають на твою продуктивність. Впевненість у собі допомагає досягти мети.

 

 

Тому коли розпочинаєш нову справу, одразу запрограмуй себе на позитивний результат, адже якщо в минулому ти зміг чогось досягти, то зможеш і зараз.

 

7. Навчайся

Впевненість у власних силах має спиратися на вміння та навички, тому ніколи не зупиняйся.

 

 

Саморозвиток завжди корисний. Якщо відчуваєш, що чогось не розумієш або не вмієш, то запишись на курси, майстер-класи або подивись вебінар.

 

8. Знайди однодумців

Працювати в команді завжди легше, адже ви завжди можете поділитися досвідом або ідеями, допомогти одне одному, зробити атмосферу більш продуктивною.

 

 

У команді мета досягається швидше завдяки колективній праці.

 

9. Уникай того, що тебе відволікає

Вимкни телефон, музику - все, що заважає тобі сконцентруватися на роботі. Чим більше концентрації, тим швидше ти досягнеш мети.

 

 

Мотивуй себе тим, що чим раніше ти закінчиш, тим раніше повернешся до улюбленої гри та серіалу.

 

10. Нагороди себе за виконану роботу

Давно хочеш сходити до кінотеатру? Купити собі нову сукню? Вважаєш, що ти не заслужив?

 

 

Зроби це подарунком за досягнену мету, тоді з'явиться азарт та бажання швидше все виконати.

Будь продуктивним. Наснаги до нових звершень.

 

 

Гончаренко Олена

Популярні статті

Читати далі