Чи знаєте ви, що багато навчальних платформ надають безкоштовний доступ до своїх курсів, в тому числі для студентів та студенток українських університетів.? Розглянемо деякі приклади таких сайтів.
- Coursera
Для наших студентів безкоштовно доступно 6500 курсів. Тут ви знайдете й курси з економіки, і з бізнес-менеджменту, і ІТ, і мистецтво, а також математики та природничих наук. Крім того, можна отримати диплом певного рівня освіти, наприклад, Master of Business Admistration. Від Google зараз тривають різні курси: Project Management, Data Analytics, UX Design.
На цій освітній платформі представлені курси різними мовами, окрім англійської, і майже до всіх відеолекцій є субтитри. Отже, крім вивчення дисципліни, яка вас цікавить, зможете підтягнути англійську.
- edX
Освітня платформа, яка аналогічна до попередньої. Купа курсів, з різних навчальних предметів, з можливістю отримати сертифікат. Курси пропонуються, в тому числі як від топових вишів світу (Гарвардського та Стенфордського), так і від провідних технологічних компаній (IBM). Є можливість здобути ступінь освіти, хоча це, як і в першому випадку не безкоштовно.
- Udemy
Одна з найпопулярніших платформ для навчання, має попит серед айтівців. На ній ви знайдете як курси з дисциплін, що вас цікавлять, наприклад, бізнес аналіз, веброзробка, так і щось для особистого розвитку: лідерські навички, тайм-менеджмент, емоційний інтелект. На відміну від попередніх двох платформ, ці курси створюють приватні компанії або й окремі викладачі. Тепер не треба «піратити» ці курси на сумнівних сайтах, достатньо просто зареєструватися! Спочатку треба заповнити форму для реєстрації. Детальніше про це тут
Зверніть увагу, що реєструватися на Coursera, edX та Udemy необхідно через нашу корпоративну пошту @nure.ua. Поки що час для доступу до курсів необмежений, але не зволікайте.
- Campster
Платформа з курсами по сучаснім напрямкам: і програмування, і тайм-менеджмент, і вивчення мов, і «прокачка» навичок володіння пакетом MS Office. Тут необов’язково реєструватися через корпоративну пошту, можна використовувати особисту. Крім того, ви самі ставите ціль: скільки хвилин на день хочете займатися. Поспішіть зареєструватися поки є можливість!
Інтернет-курси - Campster (thecampster.com)
- Prometheus
На цій платформі й раніше можна було знайти безкоштовні курси, зараз їх стало більше. Окрім здобуття навичок якоїсь професії, можна отримати цікаву інформацію про пошук роботи під час війни, про медіаграмотність, або про критичне мислення. А нещодавно у співпраці з USAID та WNISEF було надано 700 стипендій для українців і українок, які постраждали від війни. Можна було обрати один з трьох курсів на вибір: Frontend від компанії Ciklum, QА тестування від, GlobalLogic, та розробку вебдодатків на Ruby від Softserve. Можливо, це не остання ініціатива від міжнародних партнерів.
Виникає питання: а чи потрібно це?
- Під час війни багатьом стало складніше навчатися, пропала мотивація тощо. Але безкоштовні курси це можливість довчити предмети, з якими не склалося в універі, або покращити отримані знання.
- Життя не зупинилося, а здобуті знання завжди стануть в пригоді, при влаштовуванні на роботу. Та й сертифікати зайвими в резюме не будуть.
- Неочевидною, проте не менш важливою перевагою є те, що під час навчання на деяких курсах можна знайти гарних знайомих, спілкуючись та допомагаючи один одному на форумах.
Найскладніше на таких курсах — змусити себе навчатися, знайти час та сили для цього.
Успіхів в навчанні!
Максим Мороз