В ХНУРЕ відкрили потужний сучасний дата-центр з обладнанням, яке використовують в реальному житті оператори мобільного зв'язку. Лабораторія з таким обладнанням знаходиться на кафедрі Інформаційно-мережної інженерії (ІМІ). Саме там готують спеціалістів, які займатимуться мережами мобільного зв’язку.

 

 

До сих пір отримати досвід використання телеком-обладнання можна було тільки працюючи безпосередньо в компанії-операторі. Та в рамках проекту «lifecell університети» компанія створює мережу технічних лабораторій у вишах України. Компанія Ericsson, в свою чергу, надала необхідну підтримку в налаштуванні та комплектації обладнання.

Представники компаній Ericsson та lifecell приїхали на відкриття лабораторії у ХНУРЕ та привітали всіх з такою подією.

 «Це справжня JSM-лабораторія, яку ми відкрили для того, щоб студенти змогли подивитися як працюють бездротові мережі та на практиці попрацювати з таким обладнанням», - підкреслив представник компанії  lifecellІ Ісмет Язиджи.

 

 

На базі лабораторії працює діючий макет мережі оператора мобільного зв'язку, що дозволить студентам опановувати різними практичними аспектами його роботи, управління та обслуговування.  Разом з тим буде створений лекційний та практичний блок дисциплін, пов'язаний з вивченням принципів побудови мережі оператора мобільного зв'язку, технічного забезпечення мережі, управління її елементами, а також створення і управління дата-центрами та наданням послуг.

 

 

ІТ-обладнання вже інтегровано в навчальний і науковий процес. Студенти телекомунікаційних спеціальностей зможуть використовувати для виконання науково-дослідних робіт, дипломних проектів бакалаврів і магістрів.

 

Після відкриття відбулася панельна дискусія зі студентами, під час якої представники компаній lifecell і Ericsson розповіли про своє бачення розвитку телекомунікаційних технологій.

 

Анастасія Дмитренко

 

 

 

 

 

 

 

 

фахівцях з розгортання та налаштування мереж буде тільки зростати

Такі лабораторії дають можливість студентам телекомунікаційних спеціальностей відпрацювати практичні навички, а українському ринку мобільного зв'язку отримати грамотних і підготовлених спеціалістів.

 

Популярні статті

Читати далі