Вже залишилося не так багато часу до ЗНО, тому варто починати готуватися регулярно, щоб досягти успіху. Одразу постає питання, як саме готуватися, бо шкільної підготовки зазвичай замало. Які існують форми підготовки до ЗНО й що саме підійде тобі?
Репетитор
Першим на думку спадає репетитор, бо це доволі відомий спосіб підготовки й все ж таки ефективний. Особливо підійде для тих, в кого є прогалини в базових темах, а також кому необхідний контроль щодо виконання завдань. Звичайно, репетитор відповість на усі твої запитання та складе особистий план підготовки, що є однією з найбільших переваг. Але важливо розуміти, що репетитор — це також і найдорожчий спосіб підготовки, бо в основі лежить індивідуальний підхід. Можливо виділити деякі важливі переваги та недоліки такого навчання.
Плюси:
- індивідуальний підхід до учня;
- можливість поставити будь-яке питання;
- можливо підготуватися навіть з нуля.
Мінуси:
- доволі дорогий спосіб;
- не всі репетитори можуть бути кваліфікованими спеціалістами, варто ретельно обирати.
Існують два види курсів з підготовки до ЗНО — довишівські та від освітніх компаній. Розглянемо кожен окремо.
Довишівські курси
Зазвичай ці курси на базі університету обирають саме майбутні абітурієнти цього закладу, бо при вступі на деякі спеціальності можна отримати додаткові бали. І насправді навіть десять балів можуть стати вирішальними у рейтингу, тому не нехтуйте цією можливістю. Також ви зможете трохи познайомитися з університетом, у який плануєте вступати. Щодо підготовки, то зазвичай заняття проходять у групах, і для деяких це навіть плюс, бо колективна підготовка і наявність певної конкуренції може підбадьорити робити більше. І це гарна можливість побачити майбутніх викладачів або завести нові знайомства, можливо, з майбутніми однокурсниками. Отже, підсумуємо.
Плюси:
- додаткові бали при вступі;
- можливість побачити майбутній університет та викладачів;
- усі викладачі — кваліфіковані спеціалісти;
- середня вартість, значно дешевше репетитора;
- колективна праця і нові знайомства.
Мінуси
- відсутність саме індивідуального підходу;
- може бути складно, якщо зовсім нульові знання.
Освітні курси
Щось дуже схоже на довишівські курси, бо підготовка також відбувається у групах, але такий спосіб менш пов’язаний з твоїм майбутнім шляхом після складання іспитів. Також підійде для тих, в кого є базові знання з предмета і подобається атмосфера колективу. Але варто бути обережним, бо не всі викладачі насправді кваліфіковані спеціалісти, і дуже часто це ніяк не підтверджується. Якщо хочеться отримати саме якісну підготовку, то необхідно ретельно обирати той чи інший освітній курс. Але варто зазначити, що такі курси зазвичай мають гарний дизайн матеріалів, адже це чудова можливість для реклами. Для «візуалів» це може стати значною перевагою, бо так буде легше запам’ятати інформацію. Тож підрахуємо.
Плюси:
- колективна праця, що спонукає робити більше;
- середня вартість, зазвичай дешевше репетитора;
- зазвичай гарний дизайн матеріалів, який є частиною реклами.
Мінуси:
- не всі викладачі можуть бути кваліфікованими спеціалістами;
- відсутність саме індивідуального підходу.
Самостійна підготовка
Не варто забувати й про самостійний спосіб підготовки, бо зараз велика наявність ресурсів до підготовки в інтернеті, також є безплатні онлайн-курси, що може стати гарною альтернативою, але за умови, що ви почуваєте себе більш впевнено у своїх знаннях. Ти маєш бути справді відповідальною людиною, яка вміє правильно розподіляти час, володіє навичками тайм-менеджменту. Одразу варто розуміти, що поставити питання буде нікому, а якщо щось не буде виходити, то прийдеться розбиратися самостійно, саме тому цей спосіб так і називається. Але можна заощадити багато грошей, що є однією з найбільших переваг. Що ж виходить?
Плюси:
- найдешевший спосіб підготовки;
- багато ресурсів у вільному доступі;
Мінуси
- нікому поставити питання, все у твоїх руках;
- необхідно розбиратися самостійно.
Доволі багатий вибір, і сподіваюся, ти знайдеш саме необхідний для себе спосіб підготовки до ЗНО. Тут виділені більш загальні переваги та недоліки, які можуть бути трохи різними для кожного, тому не затягуйте з вибором і починайте готуватися вже сьогодні.
Успіху в підготовці, і чекаємо на тебе!
Вікторія Ярмоліч