Конкуренція на ринку IT за час війни виросла в рази, тож знайти роботу, що підходить саме вам, стало ще складніше. У цій статті ми зібрали рекомендації від різних Професіоналів та Аналітиків, які дають поради з приводу роботи та проходження співбесіди у такий непростий час.

 

Крок 1: переваги та недоліки

      Більшість програмістів-українців, які змінили своє місце проживання або втратили роботу, зіштовхнулися з серйозними викликами, наприклад, із вимушеним переорієнтуванням на новий ринок праці. Це досить непроста задача, адже кожен ринок має свої особливості та специфіки, вже навіть не кажучи про вимоги та завдання. Щоб спростити пошук (ринку, галузі, компанії), рекомендується розпочати з аналізу свого бекграунду, знайти та зрозуміти свої сильні та слабкі сторони.

       Можна зробити SWOT-аналіз своїх професійних можливостей (в нашому журналі вже була стаття про цей аналіз, можна детальніше ознайомитись за посиланням):

- Які сильні сторони я маю.
За якими порадами до мене звертаються найчастіше? Що я вмію краще за інших?

- Можливості на ринку праці.
 Які ринки, галузі, компанії та позиції потребують моїх навичок?

- Загрози та обмеження.

 Наскільки висока конкуренція в бажаній сфері? Чи зможу я бути достойним конкурентом у цій сфері?

- Чого мені бракує для бажаної роботи?

        Не завадить поцікавитися в знайомих або друзів, з яких питань вони вважають вас експертом та які ваші сильні сторони можуть відзначити. Це потрібно для отримання більш об'єктивної точки зору.

 

 

Крок 2: власні досягнення

      Опишіть свої досягнення за системою STAR: situation (ситуація), target (ціль), action (дія), result (результат). Згадайте приклади, що висвітлюють ваші компетенції: яка ситуація була, що ви зробили, який результат отримали. Рекрутери в різних країнах у тій чи іншій формі використовують цю модель на співбесідах.

 

Крок 3: аналіз ринку праці

      Важливо визначитися не тільки зі сферою, а й із позицією, на яку можете розраховувати. Назви посад та вимоги до них можуть відрізнятися на різних ринках праці, тому важливо провести повний, вичерпаний та детальний аналіз, порівняти різні ринки у різних країнах — знайти схожості та відмінності.

Потрібно мати чітку відповідь на наступні запитання:

  • Яких вакансій найбільше?
  • Які вакансії мають найбільший попит?
  • Чи підходить мені ця конкретна вакансія?

 

Крок 4: визначити слабкі сторони

      В усіх людей є певна кількість слабких сторін, а зараз, в таких складних умов, ця кількість, можливо, збільшилася. Наприклад, якщо ви не готувалися до переїзду в іншу країну заздалегідь, вам може бракувати знань мови, особливостей культури та традицій, або знання особливостей законодавства. Як переконати роботодавців розглянути саме вашу кандидатуру?

            - В мотиваційному листі варто зробити акцент на тому, що ви вже зробили або робите за для того, щоб подолати свої слабкі сторони.

            - Слід відзначити, які ваші переваги можуть компенсувати недоліки. Наприклад, ви не маєте досвіду саме в цьому питанні, але при цьому маєте великий досвід у роботі з більш загальним питанням.

            - Завжди не буде зайвим підкреслити свою здатність до швидкого та ефективного навчання, навести приклади з практики, коли вам уже вдавалося швидко здобути певні знання.

 

 

Крок 5: все в свій час

      Потрібно розуміти, що вам потрібен час на переорієнтування, не слід все кардинально змінювати одразу. Потрібно дати собі можливість спокійно визначитися та перш за все правильно розставити пріоритети. Тому, саме раціональний підхід у цьому випадку буде правильним, але й не слід все кидати на самоплив — так можна просто пропустити та не скористатися шансом, що випав.

        Сподіваємося, ця стаття допоможе вам зробити правильні кроки для успішного проходженням співбесіди.

 

Успіхів!

Олег Топорков

 

           

 

Популярні статті

Читати далі