Ви мрієте створювати власні програми, вебсайти та мобільні додатки? Тоді сміливо приєднуйтеся до прихильників Java. Думаю, що джавісти були, є й будуть! Пропоную вам розглянути добірку кращих книг для початківців, які допоможуть з легкістю освоїти основи Java.
Як ви можете здогадатися, я сам початківець в цій мові програмування (МП), але ентузіазм з яким написані деякі книги по Java надихали не тільки мене, але й моїх друзів для навчання. Може вас теж зачепить?
До речі, коротенько про Java можна подивитися в статті «Моя улюблена мова програмування - JAVA».
1. «Head First Java», Кэти Сиерра й Берт Бейтс
Почав я з цієї книги через її легкість. Ця книга вважається багатьма програмістами найкращим самовчителем Java для початківців. Вона дійсно ідеально підходить для тих, хто лише починає і не зовсім розуміє сутність програмування. Матеріал поданий цікаво, але дещо поверхневий в порівнянні з іншими книгами по Java, не вистачає, як для мене, деяких тем та важливих пояснень.
Але моя подруга, яка прикупила собі цю книгу, як тільки почала вивчати Java, захоплювалась нею та стверджувала, що це не лише найкращий путівник для новачків у світі Java, а й справжня світова перлина — так слід подавати складний матеріал.
Переваги:
- Для новачків з нуля, написана живою мовою.
- Цікаві ілюстрації та гумор.
- Пояснення з життєвими прикладами.
Недоліки:
- Багато води для тих, хто вже «в'їхав» у тему.
- Не завжди вдалі вправи.
2. «Java: Основи програмування для абсолютних новачків», Натан Кларк
Приємно вражає у цій книзі послідовний підхід до вивчення програмування. Її ключовою перевагою є систематичність. Натан Кларк докладно пояснює ті аспекти, які часто викликають труднощі у початківців:
- розуміння того, як обрати середовище розробки та написати свою першу програму;
- розкриття суті Java Development Kit та Java Runtime Environment.
І, нарешті, ви можете покрокове розібратися у наведених прикладах, які допоможуть краще зрозуміти кожен фрагмент коду.
Увага!
Немає українського перекладу цієї книги, тому рекомендую її лише тим, хто володіє англійською мовою хоча б на рівні B1.
Переваги:
- «Плавне занурення» у програмування;
- Послідовність викладу.
Недоліки:
- Немає глибокого пояснення концепції об'єктно орієнтованого програмування, тому деякі практичні приклади можуть заплутати;
- Немає українського перекладу.
3. «Java для чайників», Баррі Берд
Ця книга стане у пригоді для тих, хто готові витратити деяку кількість фінансових ресурсів на своє навчання. Це не просто підручник для новачків, а скоріше перший довідник з Java. Відразу ж можна впізнати в авторові викладача, оскільки час від часу він зупиняється в неочікуваних місцях і дуже детально розглядає питання, які часто ставлять в глухий кут студента, викликають труднощі.
Однак деякі теми розглянуті досить поверхнево... Проте це книга для початківців, тож від неї не варто очікувати глибини.
Отже, перші дві глави будуть корисними для початківців, а ООП (Object-oriented programming, OOP, глава 3) краще вивчати в іншій книзі. А от глави 4 (просунуті методи програмування — пояснення, як користуватися класами й методами, початок колекцій, багатопотоковість, обробка винятків) і 5 (поради щодо уникнення помилок) я вважаю дуже вдалими та корисними.
На додаток, «Java для чайників» повна яскравих і цікавих прикладів. Її можна легко прочитати в будь-якому місці, в дорозі або перед сном. Якщо, звичайно, вам подобається стиль автора.
Переваги:
- Легка мова;
- Цікаві поради та вдале введення в низку тем;
- Хороші приклади.
Недоліки:
- Не всі теми викладено однаково добре;
- Не всім сподобається авторський стиль.
Отже, маю надію, що цей лише невеличкий добір книг безперечно допоможе початківцям на шляху вивчення Java. Проте важливо пам'ятати, що просте читання книг не є вирішальним етапом у навчанні. Практика, експерименти та розв'язання задач є ключем до успіху.
Гребенюк Артем