Що це таке особлива турбота про здоров'я в період сесії? Де знайти час на цю саму турботу, коли зовсім немає часу — перед тобою гори інформації, в ній необхідно не тільки розібратися, а й запам'ятати? Але попри все, вас очікують у цій статті прості поради щодо покращення свого стану напередодні іспиту. 

     

      Нумо ж познайомимося з кваліфікованою думкою вчених щодо пекучих питань студентського життя. Спати чи не спати у сесію? Що їсти, щоб все запам'ятовувати моментально і надовго, хоча б на час сесії? Як вгамувати нерви?

 

 

Лягти спати перед іспитом

      Швидше за все, для студента це твердження буде чимось із ряду фантастики. Але німецькі нейробіологи встановили, що саме під час сну і відбувається засвоєння інформації, яку ви отримали напередодні. Уві сні збуджуються ті самі групи нейронів, що й під час навчання, тому відбувається закріплення вивченого матеріалу. Виспатися перед іспитом набагато ефективніше, ніж до ранку читати та перечитувати підручник або писати шпаргалки.

      До того ж важливо пам'ятати, що втома організму призводить до загальмованої реакції, неуважності та схильності всюди «ляпати» помилки. Професорка психології Памела Течер Університету Св. Лаврентія (Кантон, Нью-Йорк), яка вивчала вплив сну на процес навчання серед студентів, з'ясувала, що наслідки безсонної ночі можуть погіршити вашу оцінку на іспиті.

 

 

      Тому найкращий варіант — це вичитати найважливішу та найскладнішу інформацію і лягти спати, а ваш мозок уві сні ще раз пропрацює все, що він дізнався за останні кілька годин і ви зможете почуватися впевнено на іспиті.

 

Що їсти?

      Виявляється, не тільки шоколад здатний привести ваш мозок у бойову готовність. Вчені зі Школи медицини Бостонського університету рекомендують курячі яйця в будь-якому вигляді термічної обробки, бо яйця багаті на вітаміни групи B, вони покращують пам'ять.

 

 

 

      Не відмовляйтеся від каш із гречки, рису, пшона, тому що це крупи з цільного зерна, вони дають вашому мозку енергію.

      Ще один цікавий продукт — це приправа карі. Її вживання в їжу зміцнює пам'ять.

      Також не варто забувати про волоські горіхи та насіння, тому що вони містять жирні кислоти Омега-3, які зміцнюють імунітет, необхідний не тільки під час сесії.

 

Нерви на межі?

      Ну, ось і настав день ікс. Ви прокручуєте у себе в голові всі можливі результати сьогоднішнього дня, зокрема й невдалі сценарії, а від цього стає тільки страшніше. Як позбутися тривожності та поліпшити роботу мозку?

1. Фізичні навантаження.

      Всього 15 хвилин активного спорту і ваш мозок отримує цілий набір корисних гормонів: серотоніну, дофаміну і норадреналіну, що допоможе вам зменшити вплив стресу й активізувати ваш мозок. То що, йдемо стрибати на свіжому повітрі до іспиту?

2. Музика.

      Звісно, у кожного свої смаки. Але перед іспитом налаштуватися на продуктивну роботу найкраще допомагають класичні твори. У 1993 році когнітивіст Франциск Раушер вивчав вплив музики Моцарта на студентів. Під час експериментів студенти показали поліпшення просторово-часового мислення.

3. Медитація.

      Вам потрібна повна тиша і спокій. Ви можете використовувати беруші. Сконцентруйте свою увагу на диханні чи розглядайте який-небудь об’єкт декілька хвилин. Таким чином, ви розвантажите робочу пам'ять і перестанете сприймати зайві сигнали.

 

 

4. Підвищення самооцінки.

      Невпевненість у своїх силах різко знижує шанси на успіх. Тому перед входом на іспит на листочку пишемо свої останні досягнення і перечитуємо їх. З підвищенням самооцінки ваша тривожність почне падати. Тільки не переборщить.

5. Жувальна гумка.

      Думаю, тут усе очевидно. Жуйка цілком може стати аналогом того ж спінера, іноді допомагає впоратися з хвилюванням, а іноді закріпити шпаргалки під партою.

      І насамкінець — завжди беріть із собою на іспит тільки приємні думки.  Думайте про те, що ще трохи й попереду канікули та відпочинок. Сесія — це не кінець світу, а підбиття підсумків і зміцнення отриманих знань за минулий семестр.

 

За матеріалами:

  1.  https://obrazovanie.by/01_articles/a_07_028.html
  2.  https://focus.ua/lifestyle/209301

Успіхів у сесію!

Анастасія Бурцева

Популярні статті

Читати далі