Ця стаття актуальна для тих, хто прагне розібратися в тому, які характеристики ноутбука сьогодні необхідні для успішного виконання різноманітних завдань, з якими стикаються студенти ХНУРЕ.
Перед вибором ноутбука, варто звернути увагу на сучасні вимоги та технологічні зміни. Техніка постійно вдосконалюється, а завдання розробників стають більш вимогливими. Розгляньмо ключові аспекти вибору ноутбука для комфортної та продуктивної роботи.
- Операційна система
Перше, з чого потрібно почати, відштовхуючись від ваших потреб, — це вибрати MacOS або Windows. Частка користувачів полюбляють MacOS за свою стабільність, простоту та зручність. Але треба враховувати, що Macbook на операційній системі MacOS коштують на порядок дорожче. Оптимальна модель, якщо порівнювати ціну та якість, це Macbook Air на чіпі M1.
Windows OS є більш популярною через свою доступність. Усі ПК в університеті працюють під Windows, і це зручна система для навчання. Плюси Windows — це ширший вибір програмного забезпечення, та він вже починає наздоганяти MacOC за зручністю. Можна вибрати хороший Windows для ноутбука за менші гроші ніж базовий ноутбук на MacOS.
- Процесор
Процесор — це основний компонент ноутбука, на якому краще не економити (надалі його не можна буде змінити). У світі, провідні позиції з виготовлення процесорів належать двом компаніям — AMD та Intel. Сьогодні між ними немає суттєвої різниці, вибирайте те, з чим раніше працювали або стикалися. Розглядаючи ноутбук на перспективу, найкраще віддати перевагу процесора з 8 ядрами (4 ядра починає вже не вистачати). Якщо ми дивимося на Intel, то актуальний вибір буде Core i5/i7, у разі AMD — Ryzen 5/7. Це забезпечить швидку обробку даних і підтримку сучасних технологій.
- Оперативна пам'ять
Оперативної пам'яті на 8 Гб вже не вистачає. З урахуванням більш ресурсомістких додатків і середовищ розробки, рекомендую розглянути моделі з оперативною пам'яттю не менш ніж 16 Гб, для забезпечення комфортної та плавної роботи. Звертайте увагу на можливість розширення оперативної пам'яті, це вас врятує в майбутньому, якщо ви захочете провести апгрейд свого ноутбука.
- Сховище даних
Вибір між SSD або HDD у ноутбуках вважається закритим. SSD у рази швидше, тому актуально обирати ноутбук саме з таким типом пам'яті. У 2024 році рекомендуються моделі з об'ємом щонайменше 500 Гб для задовільнення потреб у зберіганні даних і забезпечення швидкого доступу до них. У майбутньому за потребами можна буде збільшити до 1 Тб.
- Відеокарта
Залежно від задач, з якими ви працюєте, інтегровані відеокарти все ще можуть бути достатніми. Однак, якщо ви займаєтеся графікою або розробкою ігор, обирайте ноутбук із дискретною відеокартою (не менше ніж 4 Гб відеопам'яті).
- Габарити та дизайн
Ноутбуки з діагоналлю екрана 15 або 17 дюймів стають дедалі популярнішими для мобільних розробників. Також варто звернути увагу на дизайн, включно з підсвічуванням клавіатури, яке може бути корисним під час роботи в нічний час. З особистого досвіду скажу що підсвічування клавіатури дуже рятує, не уявляю як працювати вночі без цієї опції.
- Дисплей
Матриці IPS або OLED надають високу якість зображення. Обирайте ноутбук з якісним дисплеєм для задовільнення потреб розробки. Єдине, що ноутбуки з OLED матрицею будуть трохи дорожчими. Для запобігання засвідчування екрана сонячними променями обирайте дисплей з яскравістю понад 300 нт, (нт — одиниці вимірювання яскравості) та роздільною здатністю мінімум 1920x1080 пікс.
ВИСНОВОК
Оптимальний ноутбук для розробника у 2024 році — це пристрій із потужним процесором (Intel Core i5/i7 або AMD Ryzen 5/7), 16 Гб оперативної пам'яті, SSD щонайменше 500 Гб, дискретною відеокартою з 4 Гб відеопам'яті, розмірами екрана 15/17 дюймів, якісним дисплеєм роздільною здатністю мінімум 1920х1080 пікс, і клавіатурою з підсвіткою.
Артем Гребенюк