Бажання поринути у паралельну реальність супроводжує людство вже десятки років, але як щодо поринення у віртуальну? Магазини, університет, робота та розваги у тебе вдома. А що ще може запропонувати метавсесвіт?

 

Почнемо з того, що згадаємо, звідки з’явилося визначення — метавсесвіт. Саме завдяки ребрендингу компанії Facebook на Meta її засновником, Марком Цукербергом, було сформульовано новий термін — метавсесвіт (metaverse: грец. meta — за межами, англ. (uni)verse — всесвіт).

 

 

Але про що це?

  • Отже, саме уявлення про метавсесвіт охоплює основи віртуальної, доповненої та справжньої реальностей. Таке поєднання містить забезпечення необхідних для користувача, який створив свого аватара, різних соціальних потреб — робота, навчання, покупки, проведення час з друзями, ігри та пошук інформації. І все це, не залишаючи домівки.

  • Очікується, що метавсесвіт, попри доволі дороге обладнання для власного функціонування, стане таким же звичним заняттям, як і перегляд сторінок у соцмережі. До речі, покупка тих чи інших айтемів, розваг або діяльностей імовірно відбуватиметься завдяки обраній криптовалюті або NFT. Сама механіка монетизації поки що не розголошується.

 

Чи нова ця думка?

      Схожої ідеї дотримувалась багато користувальницька комп’ютерна гра VRChat (з’явилася 6 січня 2014 року для платформи Windows як автономна програма), що дозволяла гравцям взаємодіяти один з одним через аватари та разом проводити час у власних світах. Моделі гравців дозволяли відстежувати рух губ, кліпання очима та тіла завдяки «Vive Trackers».

 

 

Отже, якщо подібне програмне забезпечення для спілкування вже існує, навіщо все ускладнювати цілою соціальною мережею?

Справді, наведений «VRChat» та ідея метавсесвіту — дві різні речі.

 

В чому відмінності «МЕТА» від «VRChat»?

  • Окрім різних розваг, «META» планує дати користувачам можливість розвиватися завдяки навчанню або роботі, створювати витвори мистецтва, заробляти гроші та витрачати їх.

  •  Якщо гра дає можливість занурення в інший світ, то «мета» інтегрує його у справжній. Тому усі реальні події, платформи, мережі, та й взагалі реальний та цифровий світи мають бути поєднані в одній єдиній системі.

 

 

  • Внаслідок цього, метавсесвіт неможливо зупинити, як гру. Він постійно оновлюється, актуалізується та поповнюється інформацією, як фізичний світ.

 

      Проте, треба розуміти, що такий «світ» не замінить реального.

      Правильніше сказати, метавсесвіт доповнить його, але ні в якому разі не навпаки.

 

Окрім розважальних варіацій використання «МЕТА» цікаві та корисні такі, як:

  • Навчання.

      Починаючи із можливості відвідати онлайн-курси за своїм аватаром, або переглядання віртуальних моделей для вивчення будови тіла людини або тварини, різноманітності рослин та грибів, а також інших живих організмів, та закінчуючи подетальним розбиранням техніки: від радіо до космічного корабля, «мета» вже була використана у деяких великих компаніях.

      Найвідомішу статистику розповсюдили Lincoln Electric Holdings Inc. щодо зміни формату навчання сертифікованих зварювальників. Тепер стажисти тренуються у власному метавсесвіті, а результати перевіряються за допомогою моделей, на яких вчаться студенти. Завдяки цьому, компанія прискорила швидкість навчання та знизила витрати на нього.

 

 

  • Робота.

      Оскільки питання монетизації ще не вирішено, класичне поняття роботи вкрай неконкретне. Хоча, деякі компанії вже використовують метавсесвіти для проведення онлайн-конференцій за власними аватарами, де також можна демонструвати екран, відео, 3D-моделі та ін.

  • Нерухомість.

      Як не дивно, на платформах метавсесвітів вже можна отримати власну ділянку землі. До речі, ще до стрибка популярностей «МЕТА» такі ділянки коштували за ціною білого хліба, але після оголошення плану Цукерберга, ціни на них зросли до 100 тисяч доларів!

      Дану «віртуальну» землю можна використовувати для проведення онлайн-вистав та концертів, показу мод та інших реальних заходів, які проводяться в орендованому приміщенні. А через те, що «МЕТА» — інтеграція реального у цифрове, то подібні речі лише вершина айсберга можливостей віртуального світу.

 

 

      Отже, можливості метавсесвіту обмежуються лише уявою його розробників. Тому, зараз саме час реалізувати свої ідеї розвитку метавсесвіту! А чого тобі не вистачає у реальному світі, що ти хотів би створити у віртуальному, любий читачу?

 

Марія Замета

 

Популярні статті

Читати далі