Чи готові ви до світу, де ґаджети знають про вас більше, ніж ваші близькі?

 

      Що, якби браузер міг самостійно виконувати такі рутинні завдання як, наприклад, бронювати квитки, заповнювати форми чи навіть купувати товари? Технології, які раніше здавалися фантастикою, стрімко стають реальністю. Google анонсувала революційну систему штучного інтелекту Jarvis, яка обіцяє змінити спосіб взаємодії з технікою. Але чи все так просто, як здається?

 

 

      Jarvis, названий на честь культового віртуального дворецького з фільмів Marvel, стане справжнім персональним помічником у цифровому світі. Він працюватиме через браузер Chrome і допомагатиме користувачам виконувати рутинні завдання. Система регулярно створюватиме скріншоти екрана, аналізуватиме їх вміст і на основі цього виконуватиме необхідні дії: від заповнення форм до здійснення покупок онлайн. Google обіцяє, що це заощадить години, які ми щодня витрачаємо на дрібні задачі.

      Проте за обіцянками революції завжди ховаються питання конфіденційності. Постійний моніторинг екрана викликає очевидні занепокоєння. Де зберігатимуться ці скріншоти? Чи гарантує Google, що отримані дані не будуть використовуватися для таргетованої реклами чи, ще гірше, потрапляти в руки третіх сторін? Минулі скандали компанії, пов’язані зі збором даних, тільки посилюють підозри. Чи не стане Jarvis ще одним механізмом для стеження за користувачами?

 

 

      Схожі технології вже розробляють конкуренти Google. Наприклад, Anthropic із Claude AI нещодавно запустила бета-тестування свого помічника для браузера. Це створює новий виток конкуренції у сфері штучного інтелекту. Кожна компанія прагне першою запропонувати користувачам максимально розумного і зручного асистента. Але в гонитві за ринком вони можуть нехтувати етичними стандартами.

      З іншого боку, можливості, які пропонує Jarvis, дійсно вражають. Уявіть, що вам більше не потрібно витрачати час на пошук потрібної інформації, реєстрацію в онлайн-сервісах чи навіть перегляд стрічки новин. Все це система зробить за вас. Крім того, Jarvis є частиною більшого проєкту Gemini AI, який уже інтегрований у такі сервіси Google, як Meet та Photos. Gemini нещодавно отримав підтримку десятків нових мов, що свідчить про амбіції компанії зробити свої технології доступними для користувачів у всьому світі.

 

 

      Проте автоматизація рутинних завдань має і зворотний бік. Вона може зробити нас надмірно залежними від технологій, а також поставити під сумнів поняття приватності. Суспільство вже зараз висловлює тривогу через те, що ми дедалі більше віддаємо контроль над своїм життям машинам і корпораціям. Як далеко готові зайти технологічні гіганти в пошуках зручності для користувачів?

      Різке проникнення штучного інтелекту в наше повсякденне життя викликає змішані емоції. З одного боку, такі технології, як Jarvis, значно спрощують життя, дозволяючи нам зосередитися на важливішому. Але з іншого — вони ставлять перед нами серйозні етичні й соціальні виклики. Чи готове суспільство віддати стільки влади корпораціям, які фактично контролюватимуть нашу щоденну діяльність? І головне – яку ціну ми за це заплатимо?

      Jarvis обіцяє стати вашим віртуальним дворецьким, але чи не перетвориться він на цифрового наглядача? Питання залишається відкритим, і відповідь ми дізнаємося вже в найближчі кілька років.

      Кожна зручність, яку дарує нам технологія, приходить із запитанням: чи не віддаємо ми частину своєї свободи в обмін на комфорт?

 

За матеріалами:
https://timesofindia.indiatimes.com/technology/tech-news/googles-project-jarvis-leaked-on-chrome-web-store-how-this-ai-agent-can-take-over-web-browsing/articleshow/115091151.cms#:~:text=Google's%20experimental%20AI%20assistant%2C%20codenamed,surfs%20the%20web%20for%20you.%22

 

Тетяна Лантінова

Популярні статті

Читати далі