З кожним днем музика все більше стає частиною нашого життя. Ми слухаємо її вдома, у кафе, під час навчання. Однак звантажувати музику не завжди зручно, до того ж для неї доводиться виділяти місце у пам’яті. Альтернативою є використання спеціальних сервісів, які дозволяють вам слухати музику. Найбільш популярними в Україні є Spotify, Apple Music, YouTube Music, Deezer, SoundCloud.

 

Spotify

     Найбільш відомий світовий музичний сервіс, що з’явився в Україні достатньо пізно: в липні 2020 року. При цьому він зміг потіснити своїх конкурентів, які трималися на ринку з 2014-2015 років.

     Можливості, що надаються користувачам:

  1. Бібліотека музики у більш ніж 70 млн треків не найбільша серед подібних музичних платформ, але все одно можна знайти як всесвітньо відомих музикантів з мільйонами шанувальників, так що починають з 50-100 слухачами.

 

 

  1. Spotify кодує треки у форматі MP3 з бітрейтом 320 Кбит/С, що є найвищою якістю звуку на подібних платформах на сьогодні. За бажанням, якість можна знизити. У такому випадку, інтернет-трафік буде менший.

  2. Алгоритми підбору музики це головна фішка Spotify. Для їх розробки компанія набувала команди, що займалися розробкою штучного інтелекту. Всього через декілька годин використання сервісу, він почне пропонувати вам музику, яка вам подобається. А за декілька днів огорне вас у своєрідну бульбашку, де ви будете слухати те, що вам подобається. Але все ж таки, іноді Spotify буде пропонувати спробувати щось нове - треки, протилежні вашим.

  3. Ще одна видатна риса сервісу мобільність. Наприклад, ви слухаєте музику з телефону, а потім перейшли за ноутбук. Відкривши Spotify у браузері, вам запропонують увімкнути музику з нього, або ви можете лишити її грати на телефоні. Припустимо, що ви вирішили слухати музику на телефоні і змінити трек. У такому разі, вам не потрібно йти за телефоном, бо ви можете це зробити з браузера, бо усі сервіси на пристроях синхронізовано. Хіба не диво?

  4. Близько двох тижнів тому, до Spotify додали можливість, якої давно не вистачало режим караоке. Тепер у плеєрі, нижче кнопок зміни треків, ви можете побачити текст пісні. Він ще є не для всіх треків (частіше для маловідомих) і десь ще не налаштована синхронізація з музикою, але сподіваюсь, що за деякий час це виправлять.

 

 

  1. Інтерфейс є достатньо мінімалістичним та неперевантаженим. Є три сторінки: рекомендації, пошук, медіатека. На першій, алгоритми запропонують вам послухати треки нові та старі. На другій, ви зможете знайти плейлісти по настрою, жанрам, виконавцям або окремі треки та альбоми. На третій, буде збережена вами музика.

  2. Іноді у сервісі стають доступними статистичні дані про ваші прослуховування. Наприклад, щороку, у грудні, можна побачити найбільш прослуховувані вами імена виконавців, окремі треки та іншу статистику у зрозумілій графічній формі.

 

 

Серед мінусів, які можуть бути плюсами для вас, я виділю наступне:

  1. Відсутність функції радіо на головній сторінці. Ця функція дозволяє сервісу самому аналізувати ваші треки та вмикати нові, що можуть сподобатися. Таку функцію можна включити для окремої пісні, тоді радіо сформується на її основі. Але зайти на сервіс та сказати «вмикай, що хочеш» не можна.

  2. Spotify є найдорожча платформа серед своїх аналогів. Наприклад, стандартна версія підписки коштує 135 грн/міс, студентська 67 грн/міс. Звісно спектр його послуг виправдовує це, але когось може влаштувати сервіс з меншою кількістю можливостей та з нижчою ціною. Також треба зауважити, що перші 3 місяці діє пробний безкоштовний доступ, який дає можливість зрозуміти, чи підходить вам сервіс.

 

 

     Підходить вам Spotify чи ні, вирішувати вам. Використовуючи його 1,5 роки, я не помітив нічого, що змусили б мене змінити свій вибір. Але можливо вас зацікавлять його конкуренти? У наступній статті про те, де послухати музику, подивимось на Apple Music.

Бажаємо гарної музики щодня!

Іван Ларін

Популярні статті

Читати далі