Життя студента важко уявити без чарівного енергетичного напою. Що ж робити, якщо ви той самий кавоман? Як вберегти себе від неприємних наслідків? Про це і не тільки ви можете прочитати в нашій статті.

 

 

     Але про все послідовно.

 

Які проблеми спричиняє кава?

     Для початку, кава стимулює нашу нервову систему, це відомо усім. Однак, при перевищенні безпечної щоденної дози (а це 300 мг для здорової людини), кофеїн викликає тривожність, роздратованість, тремтіння й безсоння.Також кофеїн прискорює серцебиття, що і собі може підвищити тиск; збільшує вироблення шлунком кислоти, через що виникають не тільки проблеми з травною системою, але й з кількістю кальцію в кістках, який організм використовує для відновлення pH балансу.

 

Як уникнути наслідків від кави? 

     В першу чергу можна знизити кількість випитого за день напою: зменшити порцію, замінити або зробити каву менш небезпечною. Як би банально не було, чай стане одним із кращих варіантів заміни кави. Тим, хто не бажає різких змін, слід придивитися до міцних сортів чорного чаю. В інших випадках корисними замінами стануть фруктові чаї. Особливої уваги вартий напій із цикорію: він має схожий на каву смак й багато корисних властивостей. Для різноманіття до кави замінникам можливо віднести какао і гарячий шоколад.

       Але як бути кавоманам, які не можуть уявити свій ранок без кави? До кави для різномаїття смаку й зниження шкідливого впливу кофеїну на організм корисно додавати натуральны продукти.

 

Корисні добавки до кави

Молоко

     Зазвичай в кав'ярнях використовують коров'яче молоко. Серед молока тваринного походження воно вважається ідеальним для кави: густа світла пінка, насичений смак, висока температура згортання. Однак, прекрасною альтернативою йому може стати рослинне молоко.

     Частіше за все з рослинних видів молока обирають соєве. Пінка виходить такою ж  насиченою, смак набуває бобових відтінків, але вливати соєве молоко в надто гарячу каву або нагрівати її вище за 60 градусів не можна воно починає згортатися.

     Більше будь-якого іншого молока на коров'яче схоже вівсяне. Воно має приблизно такий же відсоток жирності, добре збивається й утворює чудову пінку, при цьому, додаючи солодкий присмак.

     Протилежним смаку вівсяного молока є смак мигдального. Воно, навпаки, дає присмак гіркоти, тому, ймовірніше за все, каву слід солодити. Пінка завдяки ньому утворюється гарна, але водяниста, тому мигдальне молоко не підходить для створення латте-артів.

     Не можна не згадати й про кокосове молоко. Як правило, воно не додається у чистому вигляді, а завчасно змішується з рисовим або соєвим молоком. Суміш має яскраво виражений характерний смак, тому підійде для фанів екзотики.

 

 

Цитрусові фрукти

     Додавання лимона зможе надати напою очікуваного кислуватого присмаку, додавання лайму не тільки надасть кислих ноток, але й виділить гіркоту ідеально підійде для м'яких сортів кави. Кава з апельсином, мандарином або грейпфрутом для справжніх гурманів: смак може змінюватися в залежності від стиглості й сортів фруктів, але, без сумніву, буде специфічним.

 

 

Імбир

     Цей інгредієнт однозначно для фанатів смаків «жорсткіше». Однак, у малій кількості імбир не зіпсує напій, а тільки надасть йому терпкості.

     Усі інгредієнти самі по собі є корисними, вони вітамінізують каву, тим самим  знижуючи її шкодливий вплив. Але, не слід забувати, що практично усі вони виступають алергенами. Тому, перед тим, як додавати їх у напої, треба перевірити реакцію свого організму на ці інгредієнти.

     Дайте волю своїй фантазії й зробіть ваше життя трішки різноманітніше. Почніть ваш ранок не з самої звичайної кави. Початок для цього вже закладено у статті, за вами втілення експериментів у життя.

 

Аліна Тельнова

 

Популярні статті

Читати далі