Деякі автори цих книг вже переможці премії Книга року ВВС, можливо інших тільки чекають майбутні міжнародні премії та популярність. Отже, справжня наукова фантастика, приємні побутові історії, вражаючи герої, чуттєвість описів — все це ви можете знайти в добірці книг нашої статті.

 

«Колонія» — Макс Кідрук

      Цьогорічна новинка, яку я самостійно ще не прочитала, тому оцінку давати не буду. Перша частина з нового циклу «Нові Темні Віки».

      Книга доволі велика за обсягом і містить в собі розкішні ілюстрації, які чудово доповнюють загальну атмосферу. Справжня наукова фантастика, подекуди доведеться гуглити термінологію, оскільки автор намагався прописати всі історії з максимальною доказовістю. Будьте готові, що сюжетів та персонажів буде чимало.

      Історії про події на Землі та на Марсі у 2141 році. На нашій планеті нова пандемія, що вражає лише вагітних жінок, екологічні проблеми та політичні конфлікти, а на Марсі тисячі людей живуть нове життя.Чи скоріше інше, земні проблеми нікуди не зникли, лиш додалися нові.

 

«Мій дід танцював краще за всіх» — Катерина Бабкіна

      На 144 сторінках, в оповіданнях розповідається про п’ять різних сімей, чиї історії поєднаються в одну, коли п’ятеро дітей зустрінуться в школі. Ця книжка схожа на пазл, який ви поступово будете складати у своїй голові.

      На деякі питання можна не знайти відповідей, але не скажу що це мінус, оскільки це короткі оповідання. Мова авторки легка і приємна побутова. Персонажі відкриваються з різних кутів, ніби показуючи, що всі ми маємо в собі, як чорне, так і біле.

 

«Інтернат» – Сергій Жадан

      Цей автор здобув популярність в соцмережах завдяки своїм віршам, але він пише і прозу. Його книжки двічі отримували нагороду як «Книга року Бі-Бі-Сі», тож ця творчість варта уваги.

      Історія про те як чоловік поїхав забирати свого племінника з інтернату. Здається що все просто, проте події розгортаються у 2015 році на Донеччині. Війна. Вчитель, який сам тільки вчиться брати відповідальність на себе, намагається розібратися звідки стріляють і визначати на чиєму боці його дім. Та чи навчиться він хоч чомусь?

      Стиль написання дуже добре передає всю атмосферу того часу, велика кількість метафор, влучних, на мій погляд. Це друга книжка, яку я не читала, точніше не закінчила, тому без оцінок. Проте можу сказати, що головний герой мене вразив, сподіваюся вразить і вас.

 

«Абрикосова книгарня» – Ореста Осійчук

      Історія розповідає про дорослішання хлопчика, який за певних обставин змінює своє місце проживання, залишаючись разом з заможними родичами. Добрі друзі, пригоди та турбота. Чи потрібно щось ще для щасливого дитинства?

      Гарна, я б навіть сказала що смачна книжка, через велику кількість дуже гарних описів. Запахи – здавалося б дрібниця, але їхній опис чудово доповнює все що відбувається довкола. Чуттєвість описів мені імпонує, як і сама мова написання авторки, проте зустрічалися слова, які доводилося шукати в словнику.

      Історія після завершення залишає тепло, проте має свої сюжетні недоліки. 

 

 

      Якщо з цієї добірки нічого не зачепило, рекомендую переглянути статті BBC Україна, щорічно вони обирають найкращу книгу саме серед українських письменників.

 

Цехмістренко Катерина

Популярні статті

Читати далі