Які у вас стосунки з книгами? Дехто з вас скаже «напружені», а хтось сором’язливо відведе очі у бік. У будь-якому випадку, знайдуться ті, хто зовсім не любить книги, а може просто не знаходить для них місця у своєму графіку. Ця стаття для вас, якщо ви хочете виправити ситуацію і нарешті читати з задоволенням. 

 

      Я не буду агітувати вас до читання, доводячи це науковими фактами й тому подібними очевидними твердженнями. Моя ціль сьогодні — допомогти вам по-новому поглянути на цей процес і дати кілька порад, які можуть зробити з вас справжнього поціновувача літератури. 

 

 

Чому ви не любите читати книги?

      Якщо трохи поміркувати що до чого в цьому питанні, то можна зрозуміти в чому приховується саме ваша основна причина відсутності бажання братися до книг.

 

  • Скільки себе пам'ятаєте, то читали для когось…

      Для батьків, для вчителів, для інших… Адже суспільна думка така: «Якщо ти читаєш, ти молодець», проте нікого не хвилює, що подібний тиск може в майбутньому тільки відштовхнути від книг.

 

  • Книги, які хтось пропонував, як правило, були не ті…

      Вам не підійшов стиль, сюжет був надто затягнутим або ж просто зірки так зійшлися, що вам не сподобалось те, що ви читали. Як наслідок: ви закинули цю справу, так і не отримавши від неї ні радості, ні користі. 

 

  • Не знали, що книга може бути другом

     Ми завжди маємо купу життєвих питань. За звичкою шукаємо відповіді у друзів. Але книга часом має дуже цікавий досвід, яким може з вами поділитися. Тому, якщо ви не можете твердо відповісти на питання: «Навіщо мені потрібна та чи інша книга?», то навряд чи дійсно бачили перед собою ціль для того, щоб читати. А безцільні речі, як правило, дуже швидко набридають.

 

  • Перейшли на пасивне сприйняття інформації

      Сучасні медіазасоби подають нам інформацію в майже готовому вигляді, тож поступово ми просто забуваємо, як її «перетравлювати». І тоді багатьом з нас для прочитання великого тексту можуть знадобитися надзусилля.

 

Що ж робити?

      Ось кілька порад, які я можу дати, спираючись, на власний досвід.

 

  • Майте завжди свою думку

      Читати книгу чи не читати — ваш особистий вибір. Вам не обов'язково догоджати смакам друзів та знайомих. Не слід переживати, якщо ви не в захваті від популярних напрямків чи книг, які у всіх на слуху — читайте те, що подобається саме вам, інакше ви не отримаєте нічого, крім змарнованого часу.

 

  • Знайдіть своє

      Як-то кажуть, на колір і смак товариш не всяк. Підберіть для себе улюблений жанр, стиль, теми, а також авторів. Не можу не згадати слова Джоан Роулінг, авторки «Гаррі Поттера»: «Якщо ви не любите читати, значить ви просто не знайшли потрібну книгу».

 

 

  • Почніть з простішого

      Читати Шекспіра в оригіналі й гортати твори Кафки — це звісно добре, проте для новачків може бути не по зубах. На початку вашого шляху я все ж таки раджу звернути увагу на книги з не надто складним стилем і зрозумілою тематикою. Не бійтеся цього, це не говорить про ваш поганий смак або про низькі інтелектуальні здібності: так ви «натренуєте» себе і згодом поступово зможете перейти до надскладної літератури, якщо, звісно, захочете. Але пам'ятайте один нюанс: не варто задивлятися у бік низькопробної літератури, адже «зрозуміле» не означає «неякісне».

 

  • Візьміть за звичку

      Не можливо полюбити книги, якщо ви не читаєте їх, тому звичка — фактор не менш важливий за ті, що описані вище. Можливо, спочатку вам важко даватимуться навіть десять сторінок, але, якщо ви щодня сумлінно їх читатимете, то побачите, що вони вже не викликають у вас складнощів.

 

  • Відкладіть все

      Друзі пишуть в чатику, новинні канали безупинно щось публікують, а десь фоном до того ж грає музика — про які книжки взагалі може йти мова? За можливістю під час читання намагайтеся усунути фактори, які можуть вас відволікати, інакше одна сторінка здаватиметься вічністю.

 

  • Оточіть себе тим, що мотивує вас читати

      Це, приміром, можуть бути книжкові блоги в Instagram чи YouTube. Також буде добре, якщо друзі чи інші люди з вашого оточення теж читатимуть: ви зможете ділитися книжковими враженнями та вподобаннями, щось радити одне одному, обговорювати свій досвід.

 

 

  • Виходьте за «рамки»

      Ця порада насправді трохи контрастує з усіма іншими, але, повірте, саме вона допоможе вам розвинути читацький смак і кругозір. Не бійтеся експериментувати, пробуйте щось незвичне для себе — нестандартний досвід навчить вас краще «відчувати» книги, до того ж вам завжди буде що і з чим порівняти.

 

 

      Я переконана, що знаходити нові хобі ніколи не пізно, тому буде круто, якщо ця стаття надихне вас до пошуків одного з них. Читайте з задоволенням і нехай книги будуть вам у радість!

 

Василина Яблонь

 

Популярні статті

Читати далі