Якщо ви вже маєте якісь знання та вміння, які допомагають робити вам знімки якісно, цього не завжди достатньо для того, щоб у коментарях вам писали «Awesome» або «Masterpiece». Про те, як отримати захоплення публіки, і піде мова далі.
Відмовтеся від публікації нісенітниці
Ця травинка вийшла красивою, і я її опублікую?
Ні, цього робити точно не варто. Якщо немає об'єкта, за який чіплятиметься око (а травинки серед безлічі інших недостатньо), цей знімок найімовірніше провальний. Також доволі безглуздими є просто селфі в профілі (для них краще підійдуть історії) або щось просте в цьому роді. Перш ніж опублікувати — подумайте, чи є в цій фотографії сенс.
Креативність та ідея
З минулого пункту ми плавно переходимо до цього. Ідея є ключовою у вашому кадрі, якщо вона є — вже добре. Для того, щоб вона була, потрібно зробити трохи більше «кліка» в додатку камери. Ми розглянемо два напрямки — портрети й все інше.
Для першого важливо бути оригінальним, щоб не повторювати масу інших ваших знімків. Урізноманітнити їх завжди можна оригінальним позуванням, аксесуарами, фарбами, кольорами, оточенням і, в гіршому разі, використанням фотошопу. Використовуйте різні незвичайні ракурси й експериментуйте зі світлом.
Головне правило — не повторюйтеся.
Для інших жанрів, чи то їжа, чи то домашній улюбленець, чи то природа, чи то ще щось, головною складовою є композиція та гармонія. Знайдіть головний об'єкт, не забувайте про передній і задній план та інші дрібниці. Намагайтеся також передати емоції, які відчуваєте від того, що бачите.
Де брати натхнення та ідеї?
Є кілька способів, якими ви можете скористатися.
- Експериментуйте з предметами оточення.
Виберіть будь-який предмет, який потрапив вам на очі, і спробуйте обіграти його, не обов'язково навіть використовувати його, достатньо іноді передати сенс. Можете взяти кілька предметів у «мішечок» і витягнути випадково перший-ліпший. Його і використовуйте.
- Придумайте оригінальну позу та ідею.
Тут може не обійтися без фотошопу. Створюйте цікаві лінії, спробуйте ефект левітації, подвійної композиції або щось ще. Крім усього, у вас є можливість надихатися фотографіями інших людей — переробіть чиюсь роботу на свій лад.
- Відтворіть сцену з книги або фільму.
Якщо вам подобається якась франшиза, то чому б не повторити з неї якийсь кадр? Наприклад, сцену з «Портрета Доріана Грея» або «Шерлока Холмса». Безумовно, це матиме цікавий вигляд.
- Фотографуйте через рівні проміжки часу.
Цим способом користуються фотографи, коли виходять на прогулянку. Можна робити знімки раз на 5 хвилин, зупиняючись при цьому і не рухаючись з місця. Якщо потрібно — спростити собі завдання, і дати собі можливість пройти 5 кроків після дзвінка таймера, щоб знайти більш вдалий ракурс.
- Обмежте себе 36 кадрами.
Це один зі стандартів для плівкових фотоапаратів. Через те, що карта пам'яті вміщує занадто багато, багато хто перестав вкладати у фотографії якусь цінність. Якщо поставити обмеження — ви будете дивитися на процес трохи інакше. Спробуйте і зворотний бік, поставивши завдання в 500 знімків за день. Це буде теж досить цікавий досвід.
Пробуйте й експериментуйте. Можна комбінувати вищеописані способи або придумувати щось своє. Відтворити свій сон або дитячий малюнок? Чому ні? У всьому можна знайти щось цікаве.
Усім креативних ідей і приголомшливих кадрів!
Марк Харланов