У цих творах крім основної детективної лінії є ще один цікавий момент — моральні переживання героїв. Спостерігати за тим, як колись щасливих молодих людей зводить з розуму їхня ж совість...Як же я це люблю. А ви читали твори жанру dark academia? 

 

Про жанр dark academia

      Темна академія — це одна з так званих «естетик» або естетичних течій, які стали популярними у 2017-2018 роках. Вона сформувалася під впливом фільмів та книг, події яких відбуваються у великих старих університетах. Студенти цих навчальних закладів часто стають свідками (а може й винуватцями) драматичних подій, сповнених таємниць.

 

 

«Таємна історія». Донни Тартт

 

 

      Почнемо з класики жанру. Це перше й мало не найвідоміше творіння пера Донни Тартт, над яким вона працювала понад 10 років. І точно не дарма, адже саме «Таємна історія» приходить на думку більшості читачів, при згадці темної академії. Кожен наступний «дарк» академічний роман обов’язково хоч раз порівнювався з цією книгою.

«Усе приховане колись стає відомим» — короткий і дуже влучний опис для «Таємної історії».

      Головний герой, Річард Пейпен, усе життя мріяв втекти зі свого міста й забути про власне походження. Коли йому це вдається, хлопець опиняється в омріяному приватному коледжі, де з брехні вибудовує нову особистість. Річард буквально «пробивається» на курс давньогрецької мови та стає одним з вузького кола «обраних» студентів. Однак ця подія кардинально змінює його життя. Виявляється, що «обрані» студенти зовсім не ті, ким він їх вважав. Вони втягують Річарда в моторошний експеримент, який стає «таємною історією»… 

 

«Ніби ми злодії». М. Л. Ріо

 

 

      До цієї книги в мене особливі почуття, тому я б зрадила себе, не скориставшись можливістю назвати її найкращим «дарк» академічним романом. Дехто вважає, що М. Л. Ріо аж занадто надихнулася «Таємною історією» і просто написала щось неоригінальне, приречене завжди порівнюватися зі своїм прототипом. Але на мою скромну думку, Ріо в багатьох моментах перевершила Донну Тартт, а «Ніби ми злодії» заслуговує найгучніших похвал.

      Герої історії — студенти-театрали, сценічні образи яких стали їхнім же прокляттям поза сценою. Оповідь ведеться від обличчя Олівера, який з перших же рядків повідомляє читачів про завершення свого тюремного терміну. Інтригує, правда ж? Події книги відбуваються у двох часових проміжках: теперішнє, в якому Олівер вийшов з в’язниці, відсидівши 10 років, та минуле, де він в оточенні найрідніших людей на останньому курсі театральної академії, сповнений мрій, амбіцій, щирих почуттів. Що ж так вплинуло на життя цього хлопця? Вбивство. Вбивство, яке скоїв хтось з цих талановитих студентів, чи всі вони разом, чи сам вбитий.

      Ця історія здатна знищити вас кілька разів за один вечір, змусити виплакати всі сльози й перетворитися на людину, яка за кожної можливості буде казати «Ти маєш прочитати цей бісовий шедевр!». 

Щиро рекомендую вам прочитати ці книги, сповнити сірі осінні будні чимось дійсно чудовим.

 

                                                                                                                      Діана Юзифович

 

 

Популярні статті

Читати далі