Вже вп’яте перечитуєш всі книги «поттеріани» у пошуках нових деталей? Скільки не читай, але нових пригод та загадок не з’являється, а нові історії Дж. К. Роулінг вже не мають такої чарівної аури, яка була раніше… Та можливо, існують інші магічні пригоди?
Так, на початку 21 століття книжки про історію хлопчика Гаррі Поттера захопили увагу всього світу на багато років. Вони й досі розповсюджуються в Інтернеті у вигляді фільмів, ігор та творчих робіт від шанувальників. Наприклад, п’єса «Гаррі Поттер і прокляте дитя» для деяких фанатів вважається восьмою книгою і надією на те, що франшиза буде жити вічно.
Отже, атмосфера магічної Британії та її міфічних створінь не тільки вражає магією, але й розмірами — це наче велетенська енциклопедія, яку можна днями перечитувати та досліджувати все, що заманеться.
Але коли усі істоти створені, почуття пояснені та події затверджені, постає питання: «Що далі почитати?»
Далі залишається лише згадати, що кожна книга має останню сторінку. Можливо, цей факт ви забуваєте під час десятків годин перечитування франшизи, яка має неабияку силу над нами? Однак настає час і вона закінчується.
Одначе це не привід для паніки та сліз. «Гаррі Поттер» зміг не тільки розважити нас, але і надихнути майбутніх письменників на написання своїх шедеврів. Можливо, вони не зможуть замінити нам Гогвортс, але точно залишать свій відбиток у вашому серці!
Отже, познайомимося з цими книгами.
«Персі Джексон і Олімпійці». Рік Ріордан
Про цю серію книжок думаю, ви чули більше, ніж про інші. Дарма що «Персі Джексон та Олімпійці» написана якихось 20 років тому, вона без сумніву гідна вашої уваги. Автор розповідає про хлопчика, що живе звичайним, не магічним життям. У шостому класі раптом у його житті трапляються речі, що не можна пояснити законами фізики, одначе вони дають можливість дізнатися про його божественне походження.
У цю серію книжок можна так само швидко зануритися, як і у «Гаррі Поттера». Уявіть собі, що автор, Рік Ріордан, написав першу книгу «Викрадач блискавок» у 2005 році, проте ця історія розтягнулася аж на чотири книги! І це я ще не кажу про наступну серію та додаткові матеріали… Відверто кажучи, цей бестселер здатен відняти у вас багато вільного часу, зате подарувати яскраві емоції.
«Хроніки Амбера». Роджер Желязни
А може ви поціновувач книг із більш серйозною атмосферою? Тоді пропоную «Хроніки Амбера». Головний герой першого п’ятикнижжя — Корвін, який прокидається у лікарні з амнезією і намагається втямити, чому він нічого не пам’ятає. Проте згадати, що сталося доведеться, тому що він один із дев’яти принців Амбера — найпершого і найгарнішого місця у Всесвіті — за яке у той самий час відбувається запекла сутичка. До того ж за горизонтом його очікує набагато більша загроза…
Роджер Желязни вклав у роботу 25 років свого життя. Після його смерті у 1995 році, Джону Грегорі Бетанкурові вдалося написати приквел — серією книжок про батька Корвіна, цим продовжуючи життя героїв.
Ця історія про долі багатьох людей, значення милосердя і жорстокості у житті та неочікувані наслідки необдуманих дій. Утім чи вистоїть Амбер перед великими силами Хаосу? Відкрийте книгу та дізнайтеся.
«Мандрівний замок Хаула». Діана Вінн Джонс
Книга «Мандрівний замок Хаула» насамперед здивує вас казковою атмосферою, де чудеса існують без будь-яких питань і пояснень. Діана Вінн Джонс розповідає історію про Софі Хаттер. Вона найстарша дівчина у сім’ї. Нещаслива доля та свіженьке прокляття приготували їй серйозні випробування. Софі покидає домівку і влаштовується прибиральницею у дивовижну будівлю, що здатна рухатися.
Усе-таки чи склалася б доля героїні по іншому, якби Софі повірила у себе? У книзі ви знайдете різні філософські думки, які виникають на переплетенні людських та чаклунських здібностей.
Хоча оригінальний сюжет народився під пером авторки Діани Вінн Джонс, а втім, можливо вам довелося побачити аніме під назвою «Мандрівний замок» від студії «Ghibli». Звичайно, це не означає, що не має потреби читати роман — дві історії мають багато відмінностей одна від одної. Проте книжка неодмінно затягне вас з першого слова, а сиквели «Повітряний замок» і «Будинок безлічі шляхів» пропонують ще більше пригод.
Цікаво, чому всім так кортить знову і знову писати фентезі? На мою думку, магія привертає увага читачів тому, що її часто-густо так не вистачає в реальному житті. Може вона змогла б допомогти у скрутні часи? А може щиро подарувала щасливе майбутнє? Проте як би ми не ставилися до магії, фентезі завжди є місце у нашому житті. До того ж з вигаданого світу нам завжди вдається перенести трішки чарів і у реальне життя. Для цього треба лише відкрити першу сторінку…
Бажаємо гарних читальних вечорів!
Валерія Шульдінер