Усі знають, що наркотики негативно впливають на людський організм, проте як саме вони вбивають людину в цілому та окремі її органи?

 

Читачам журналу немає сенсу розповідати, що наркотики - це погана звичка, а погана звичка - завжди зло для організму. Немає сенсу казати, що вживання цих речовин повільно вбиває наш організм, а іноді й зовсім не повільно, проте чи ніколи тебе не цікавило, як саме вони діють на організм? Цю статтю варто прочитати, щоб знати, чому необхідно обходити стороною такий спосіб розслаблення.

 

Який ефект викликають наркотики?

Людина в стані наркотичного сп'яніння не відчуває душевний біль, відчуває легкість та комфорт. Людина втрачає контроль над собою та реальністю.

 

 

Вплив відчутний, доки речовина наявна в крові. З часом наркоман вимушений збільшити дозу через звикання організму. Дія наркотиків тимчасово піднімає емоційний стан на незвичайно високий рівень. Тут людина відчуває, що його спілкування, мислення, здібності зросли в порівнянні зі звичайним його станом. Дія наркотиків стає бажаним для переміщення у вищу шкалу емоційних тонів. Однак, коли дія наркотиків припиняється – людина опускається в більш низьку частину шкали тонів, ніж був до вживання.

 

Небезпечний вплив або скільки років живуть наркомани

Усі наркотичні речовини є отрутами, які уражають абсолютні всі органи та системи людини. Особливо сильно страждає мозок, нервова система, почки та печінка.

 

 

За статистикою абсолютно здорова людина за регулярного вживання проживе 10 років, але абсолютно здорових людей ще треба пошукати. Дуже поширеними є зафіксовані смерті протягом першого року вживання наркотичних речовин, адже нестерильні шприці несуть у собі небезпеку в вигляді ВІЛу, гепатиту, коли організм ще не досить сильно отруєний.

 

Що стане з психікою?  

Людина, яка вживає наркотики, втрачає всі свої колишні цілі. Єдиною метою залежної людини стає саме наркотик. Світосприйняття стає іншим. Людина втрачає інтерес до своїх захоплень, до роботи, до сім'ї.

 

 

Заради однієї дози наркотичної речовини людина опускається до ганебних вчинків - крадіжки, грабежу і навіть до вбивства. Відносини з близькими людьми дуже швидко псуються, але залежної людини вже не зупинити. Всі моральні засади і цінності перед наркоманом блякнуть. Наркотичні речовини приводять людину до того, що вона починає думати про те, що вона приносить світу і близьким людям лише неприємності. Можуть з'явитися суїцидальні думки. Отруєний наркотичними речовинами мозок людини здатний думати тільки про те, що краще буде, якщо людина добровільно піде з життя.

 

Медики та держава про наркотики

На думку медиків поширення наркоманії в сучасному світі представляє для теперішніх та майбутніх поколінь не менш страшну небезпеку, ніж епідемії чуми або холери в минулому.

 

 

Останнім часом значно зросла кількість токсикоманів. Йдеться про тих людей, які зловживають хімічними, біологічними або лікарськими речовинами. Ці речовини викликають звикання, проте не визнані законодавством наркотичними. У зв'язку з цим є різні думки і чутки про те, що не всі наркотики небезпечні. Це черговий міф. Просто є сильнодіючі засоби і слабкі, і різні види наркоманії протікають по-різному. Спільним є лише підсумок: людина повністю втрачає контроль над собою. Для того щоб врятувати людей від наркоманії, все держави в світі йдуть на крайні заходи.

 

Кара за наркотики

Законодавством передбачене покарання за виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення або пересилання з метою продажу, а також незаконний продаж наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів позбавленням свободи на строк від чотирьох до восьми років.

 

 

У разі повторного притягнення до відповідальності строк збільшується до 6-10 років з конфіскацією майна, та до 12 років з конфіскацією майна, якщо злочин має особливо великі розміри або втягнення неповнолітніх.

Тож, чи не має людина інших способів розслабитися, способів, які не коштують здоров'я, життя та в'язниці? Однозначно має, тому знайди те, що заспокоює тебе та дозволяє відпочити від проблем та завжди пам'ятай, що у твоєму житті не може бути таких обставин, які б змусили тебе звернутися до наркотичних засобів.

 

Олена Гончаренко 

Популярні статті

Читати далі