Сесія наближається. Але не все так лячно. ХНУРЕ має багато ресурсів, які допоможуть підготуватися до неї краще.
ОІКНІ (Основи інформаційної культури. Новітні інформаційні технології у бібліотеці), як кажуть студенти, дуже рідко трапляється. ОІКНІ так легко прогуляти. Але саме на цьому предметі знайомлять зі зручним помічником у навчанні — бібліотекою ХНУРЕ, де ми зможемо знайти потрібні нам довідники, методички, підручники й так далі.
Тож ось швидкий гайд з основних питань.
Як увійти до бібліотеки ХНУРЕ?
1. Зайдемо на сайт і відкриємо вкладку «Реєстрація/вхід».
2. Вводимо номер читацького квитка і пароль, який нам заздалегідь надіслали на корпоративну пошту з адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Як шукати «МЕТОДИЧКУ»?
- Авторизуємось.
- Зайдемо до каталогу.
Там є два різних засоби пошуку — ліва синя та права зелена кнопки з назвою «Електронний каталог». Якщо натиснути по черзі на них, то побачимо пункти, які роз’яснюють самі себе.
Досвід попередників говорить, що «синя кнопка» більше підходить для пошуку учбово-методичних комплексів (і «методичок», у тому числі), проте «зелена кнопка» за такою ж назвою — для технічної літератури, що рекомендована викладачами.
Спочатку оберемо «синю кнопку».
Знайдемо МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ з вищої математики.
- Для пошуку треба обрати вид документа (книга, номер журналу, методичні вказівки, екзаменаційні білети й так далі).
- Потім обираємо кафедру, тоді у пункті «дисципліни» нам запропонують дисципліни відповідної кафедри (а інакше дадуть лист всіх, які взагалі є).
Увага! Зручніше за все — спочатку обрати кафедру, що викладає потрібний нам предмет. - А ось тепер шукаємо дисципліну серед інших. Бо інакше від варіантів очі справді будуть розбігатися.
- Натиснемо на «пошук»… Знайшли.
Як використовувати класифікатор?
Пошуковий засіб синьої кнопки «Електронний кабінет» також має зручний класифікатор, що дозволяє шукати з ключових слів, персоналій, і так далі.
Можна знайти книгу на будь-яку потрібну нам тему за допомогою ключових слів.
Знайдемо все з ключових слів - «Бази даних».
- Просто натиснемо на пункт класифікатора «Ключові слова», і шукаємо по алфавіту.
- Знайшли.
Якщо якась із категорій у пошуковій формі відсутня, перезавантажте сторінку і вона з’явиться знов.
Тож за допомогою сайту можна заздалегідь замовити книгу, щоб не чекати на неї у бібліотеці. На жаль, це було актуально для мирних часів. Але все ще можна завантажити книги, які мають електронні версії.
Як завантажити книгу із бібліотеки ХНУРЕ?
Наприклад, бажаєте знайти книги навіть про Стіва Джобса? Отже, на будь-яку потрібну нам тему за допомогою ключових слів маємо цю можливість.
По кроках:
- Авторизуємося.
- Зайдемо до електронного каталогу, як ми це робили в попередніх пунктах.
- Заповнимо форму пошуку.
Наприклад, пошукаємо книги з вищої математики.
Треба переконатися, що електронна версія є у наявності, тому ставимо галочку у четвертому з кінця пункті обов’язково.
- Завантажимо цю книгу.
Після клику на посиланні почнеться завантаження книги з lib.nure.ua.
Оскільки, .djvu – не дуже розповсюджений формат і його не читає AdobeAcrobat, то ось тут можна завантажити дуже зручну програму Djvureader.
Бібліотека lib.nure.ua — практичний ресурс, який надає доступ до джерел, які має не кожен ВНЗ. До різноманіття методичної літератури чи наукових праць із часів, коли вірили, що Всесвіт нескінченно старий.
У бібліотеці є багато корисного, а тому не обмежуйтесь «методичкою», завантажте ще типові завдання для контрольних робіт. На жаль, екзаменаційні білети, чи робочі програми у каталозі не знайти зараз.
Сподіваюсь, що гайд був корисним. Користуємося lib.nure.ua!
Іван Синенко