Інженерія програмного забезпечення — це одна зі спеціальностей, якої навчають у ХНУРЕ. Але як пов'язані інженерія та програмування? Що вивчають студенти та ким ідуть працювати? На ці та інші запитання ми сьогодні знайдемо відповіді.
Хто такий програмний інженер?
По-простому, software engineer — творець програмного забезпечення (ПЗ), тобто програм або пакета програм. Наприклад, додаток для калькулятора, комп'ютерна гра «The Sims 3», текстовий редактор Microsoft Word, складні бухгалтерські системи, які обслуговують малі та великі компанії — це все називається програмним забезпеченням. Уже зрозуміліше, чи не так?
Що взагалі таке «програмна інженерія»?
Проєктування, написання, тестування і підтримка комп'ютерної програми, яка здатна вирішити завдання багатьох користувачів. Створення такої програми, яка може вдосконалюватися, а іноді використовуватися для завдань майбутнього.
Чим відрізняється програмний інженер від програміста?
Уміння програмувати для програмного інженера — це необхідно, але недостатньо. Можна навчитися писати коди, можна написати програму для себе, але це зовсім не означає, що вона буде корисна іншим людям.
Прості програми дуже відрізняються від програм, спроєктованих інженерами, які створюються з думкою про те, наскільки користувачеві буде зручно з нею працювати. Для цього слід наповнити програмне забезпечення (ПЗ) розумними функціями, які дозволяють взаємодіяти окремим програмам між собою, обмінюватися даними, виконуючи завдання користувача.
Ще й надто, ці програми надалі підтримуються і перетворюються на поліпшення якості обслуговування. При цьому участь користувача програм під час так званого «оновлення вашої програми» не потрібна, окрім того, що необхідно натиснути «ок» або «відкласти».
Отже, програмний інженер — це той, хто аналізує проблеми, створює дієвий проєкт, який відповідає бізнес-потребам клієнтів.
Знання та навички?
Знання розробників ПЗ дуже різноманітні, починаючи від розробки операційних систем, закінчуючи сферою бізнесу. Інженер ПЗ вивчає середовища і мови програмування, платформи та операційні системи. Детальніше можна подивитися за посиланням ОСВІТНЯ ПРОГРАМА ПРОГРАМНА ІНЖЕНЕРІЯ в ХНУРЕ.
Він, як універсальний солдат у сфері IT, який вміє працювати в команді та володіє інструментами для колективної розробки ПЗ. Цьому теж навчають в ХНУРЕ, читайте у нашому журналі ЩО ТАКЕ ПРОЄКТНИЙ ПРАКТИКУМ НА ПРОГРАМНІЙ ІНЖЕНЕРІЇ.
Ким працюють спеціалісти?
Вони працюють фахівцями з розробки та тестування програмного забезпечення.
Коло сфер діяльності дуже велике, це:
- Розробка баз даних (Oracle, SQL, Server)
- .Net-розробка (C#, ADO, ASP, WPF)
- Розробка «насичених» (завантажуваних користувачем через інтернет) інтерфейсів (WPF, Silverlight)
- Веброзробка (PHP, MySQL, JavaScript, jQuery, AJAX, CMS)
- Java- розробка
- Вебдизайн (HTML, CSS)
- Тестування (SQA - Software Quality Assurance)
- 3D-моделювання та друк (Blender 3D)
- Розробка комп'ютерних ігор (Unity, UnrealEngine 4, Blender 3D)
Отже, якщо хоч щось тебе зацікавило в цій коротенькій інформації про спеціальність програмного інженера, то запрошуємо до Харківського національного університету радіоелектроніки на спеціальність 121 – «Інженерія програмного забезпечення», ти точно не пошкодуєш!
Ліна Шемрикович